Likwidator ogłasza licytację nieruchomości
(Ogłoszenie płatne) Likwidator Meblomet Spółdzielnia Pracy w likwidacji w Mszanie Dolnej, z siedzibą ul. Marka 1, 34-600 Limanowa, KRS 0000128870, ogłasza licytację nieruchomości stanowiącej dz. ewid. 4347/14 (obr. ewid. 0001 Gronoszowa) obj. Kw NS2L/00023366/4 o powierzchni 0,1060 ha.
Na działce posadowiony jest budynek biurowy – wolnostojący, częściowo podpiwniczony, piętrowy o powierzchni zabudowy 605,00 m2 i powierzchni użytkowej 1230,05 m2. Budynek wybudowany został w 1977 roku w technologii tradycyjnej – murowanej. Budynek znajduje się w dobrym stanie technicznym.
Cena wywoławcza: 5.400.000,00 zł (zwolnione z VAT).
Licytacja odbędzie się w dniu 13 października 2025 roku o godz. 13:00 sala wzorcowni Spółdzielni – I piętro (wejście przez portiernię).
Warunkiem przystąpienia do licytacji jest wpłata na rzecz Spółdzielni wadium w kwocie 200.000,00 zł na rachunek bankowy Spółdzielni prowadzony w BNP Paribas Bank Polska S.A. nr: 29 1750 1240 0000 0000 1211 4017 przy czym kwota ta winna znaleźć się na rachunku Spółdzielni najpóźniej w dniu 10 października 2025 roku godz. 11:00.
Wpłatę wadium należy oznaczyć „Wadium dz. ewid. 4347/14”.
Uczestnikami licytacji mogą być podmioty które wpłaciły wadium działające przez reprezentantów lub pełnomocników. Pełnomocnictwo w formie pisemnej w oryginale należy okazać na licytacji.
Postąpienie na licytacji: min. 200.000,00 zł.
Licytacja zakończy się jeżeli po trzykrotnym wywołaniu żaden z jej uczestników nie zaproponuje ceny wyższej.
Wadium podlega zaliczeniu na poczet ceny sprzedaży.
Umowa sprzedaży zostanie zawarta nie później niż w ciągu 30 dni od licytacji.
Licytant, który mimo wygrania licytacji nie przystąpi do podpisania umowy straci wadium.
Warunki umowy sprzedaży:
- Wydanie budynku nastąpi w terminie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy.
- Spółdzielnia wskazuje, że przedmiot licytacji objęty jest prawem pierwokupu, które może zostać wykonane w terminie 14 dni od zawiadomienia o sprzedaży.
- Hipoteka obciążająca nieruchomość zostanie wykreślona w ramach czynności zawarcia umowy.
- Pomieszczenia na parterze budynku o pow. 188 mkw są przedmiotem umowy najmu na czas oznaczony do dnia 19 marca 2028 roku, która do tego czasu nie może być wypowiedziana.
Z operatem szacunkowym można się zapoznać w sekretariacie Spółdzielni po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu: nr tel. +48 18 33 10 070.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Ostatni taniec. „Plaża Szesnastka” znika z mapy, na pożegnanie zagra Wac Toja!
Koniec letniej miejscówki na mapie regionu Miejsce, które przyciągało rzesze mieszkańców szukających relaksu i dobrej zabawy na świeżym powi...
Czytaj więcejStudia stacjonarne w WSB-NLU - ucz się, działaj i rozwijaj swoją przyszłość
WSB-NLU rozpoczęła rekrutację na semestr zimowy roku akademickiego 2026/2027. Wybierz kierunek, który odpowiada Twoim ambicjom i rozpocznij studia...
Czytaj więcejSąsiedzka potańcówka pod gołym niebem w Limanowej 23 sierpnia!
Organizatorzy stawiają na luz i atmosferę dawnych potańcówek – bez zadęcia, za to z energią i przestrzenią dla każdego. Nie trzeba umieć ta...
Czytaj więcejJuż jutro otwieramy nowy salon Homla w Limanowej!
Z okazji otwarcia przygotowaliśmy specjalne promocje, upominki dla klientów oraz wyjątkową niespodziankę, która sprawi, że pierwsza wizyta w na...
Czytaj więcej





