Ogłoszenie o publicznym przetargu ustnym nieograniczonym
(Ogłoszenie płatne) Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Orkana w Limanowej ogłasza publiczny przetarg ustny w formie licytacji na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Józefa Piłsudskiego 72, 34-600 Limanowa.
Przetarg odbędzie się w dniu 29 maja 2026 r. w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej
przy ul Jana Pawła II 19 o godz.1000.
W skład nieruchomości wchodzi działka numer 572, o powierzchni 0,0133 (ha), w obrębie 3, będąca w wieczystym użytkowaniu oraz znajdujący się na niej budynek handlowo–usługowy o powierzchni użytkowej 121,71 m2dla którego wydano zgodę G.D.D.K i A. na przebudowę.
Dla nieruchomości prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Limanowej, V Wydział Ksiąg Wieczystych, księga wieczysta nr NS1L/00029558/2.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 436 000,00 zł netto (słownie: czterysta trzydzieści sześć tysięcy złotych 00/100 netto).
Przystępujący do przetargu zobowiązani są najpóźniej do dnia 28 maja 2026 r. wpłacić wadium w kwocie 1 % wartości tj. 4 360,00 zł (słownie: cztery tysiące trzysta sześćdziesiąt złotych 00/100 netto), na rachunek bankowy – Bank Spółdzielczy 90 8804 0000 0000 0017 9777 0001.Za termin wpłynięcia wadium uznaje się datę uznania rachunku bankowego organizatora przetargu. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości. Kwota postąpienia wynosi 1% netto wartości nieruchomości z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek, tj. 4400 zł (cztery tysiące czterysta czterdzieści złotych 00/100 netto).
Organizator, zobowiązuje nabywcę do zawarcia umowy w terminie do 30 dni kalendarzowych od dnia rozstrzygnięcia przetargu w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej. W przypadku uchylenia się przez wygrywającego przetarg od zawarcia umowy sprzedaży, wpłacone wadium przepada na rzecz organizatora. Pozostałym uczestnikom przetargu, wpłacone wadium zostanie zwrócone, w terminie najpóźniej do trzech dni roboczych po odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu. Osoby/podmioty, których wpłaty wpłynęły po wskazanym powyżej terminie nie będą dopuszczone do przetargu.
Osoby zainteresowane udziałem w przetargu, zobowiązane są do złożenia w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Wł. Orkana w Limanowej przy ul. Jana Pawła II 19 pisemne oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem technicznym, statusem prawnym nieruchomości oraz z warunkami przetargu i ich akceptacją najpóźniej w dniu przetargu.
Nabywca nieruchomości ponosi wszelkie koszty związane z zawarciem umowy sprzedaży.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu w każdym czasie bez podania przyczyny jak też prawo zamknięcia przetargu bez wyboru którejkolwiek z ofert.
Dodatkowa możliwość dzierżawy terenu
Dodatkowo nabywca nieruchomości, będzie miał możliwość dzierżawy części terenu o powierzchni do 80 m2, częściowo utwardzonego, położnego na działce ewidencyjnej nr 574/20, w obrębie 3, objętej księgą wieczystą nr NS1L/00071928/6.
Cena czynszu dzierżawnego wynosi 4,50 zł netto za 1m2 miesięcznie (słownie: cztery złote pięćdziesiąt groszy netto).
Więcej informacji w biurze Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Jana Pawła II 19, 34-600 Limanowa
lub pod nr tel. (18) 33 71 872.
Więcej informacji: https://www.sm.limanowa.pl/aktualnosci/ogloszenie-o-publicznym-przetargu-ustnym-nieograniczonym
Może Cię zaciekawić
Odeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejRzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Ostatni taniec. „Plaża Szesnastka” znika z mapy, na pożegnanie zagra Wac Toja!
Koniec letniej miejscówki na mapie regionu Miejsce, które przyciągało rzesze mieszkańców szukających relaksu i dobrej zabawy na świeżym powi...
Czytaj więcejStudia stacjonarne w WSB-NLU - ucz się, działaj i rozwijaj swoją przyszłość
WSB-NLU rozpoczęła rekrutację na semestr zimowy roku akademickiego 2026/2027. Wybierz kierunek, który odpowiada Twoim ambicjom i rozpocznij studia...
Czytaj więcejSąsiedzka potańcówka pod gołym niebem w Limanowej 23 sierpnia!
Organizatorzy stawiają na luz i atmosferę dawnych potańcówek – bez zadęcia, za to z energią i przestrzenią dla każdego. Nie trzeba umieć ta...
Czytaj więcejJuż jutro otwieramy nowy salon Homla w Limanowej!
Z okazji otwarcia przygotowaliśmy specjalne promocje, upominki dla klientów oraz wyjątkową niespodziankę, która sprawi, że pierwsza wizyta w na...
Czytaj więcej-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
-
Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
- Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym


