Powiat ogłosił piąty przetarg na sprzedaż swojej nieruchomości
Limanowa. Już po raz piąty ogłoszono przetarg na sprzedaż należącego do powiatu budynkuy przy ul. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Przedmiotem sprzedaży jest działka o powierzchni 0,0282 ha, zabudowana czterokondygnacyjnym budynkiem usługowym.
Zarząd Powiatu Limanowskiego ogłosił piąty przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości przy ul. M. B. Bolesnej 8 w Limanowej. Przedmiotem przetargu jest działka ewidencyjna nr 545/3 o powierzchni 0,0282 ha, na której znajduje się czterokondygnacyjny budynek usługowy z poddaszem i częściowym podpiwniczeniem. Powierzchnia zabudowy wynosi 288,30 m², użytkowa 569,60 m², a kubatura 3513 m³.
Nieruchomość jest położona w odległości około 60 metrów od rynku. Obiekt posiada bezpośredni dostęp do ciągu pieszego ulicy M. B. Bolesnej, jednak bez możliwości wjazdu.
Budynek powstał w 1948 roku, ma tradycyjną, murowaną konstrukcję i nie jest ocieplony. Z uwagi na stan techniczny oraz znaczne niezgodności z przepisami już jakiś czas temu wypowiedziano umowy dotychczasowym dzierżawcom.
Zobacz również:
Poseł Konfederacji chce odbudować zalew. Pomysł wraca po dekadzie
Pieniądze na quady i samochód. Jednostki OSP z dotacjami
W planie zagospodarowania przestrzennego Limanowej nieruchomość znajduje się na terenach zwartej zabudowy śródmiejskiej „Centrum” i może być wykorzystywana na cele usługowe, mieszkalno-usługowe, z możliwością rozbudowy i przebudowy. Dopuszczalne jest również wznoszenie nowych budynków zgodnie z warunkami określonymi w planie, jednak projekty dotyczące remontów i przebudowy muszą być uzgodnione z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 1 mln 350 tys. zł, a wadium uprawniające do udziału w postępowaniu – 135 tys. zł. Termin przetargu ustalono na 14 stycznia 2025 roku, a uczestnicy muszą wpłacić wadium do 9 stycznia 2025 roku.
Co ciekawe, jeszcze dwa lata temu samorząd planował wyburzenie istniejącego obiektu i wniesienie w jego miejsce nowego budynku.
Zakładano, że obiekt będzie pełnił funkcję pomieszczeń biurowych do wykorzystania przez samorząd lub do wynajmu osobom prywatnym i instytucjom.
Nowy budynek miał mieć trzy kondygnacje nadziemne. Na parterze, poza pomieszczaniami biurowymi i usługowymi, miały znaleźć się także pomieszczenie socjalne, węzeł sanitarny, komunikacja i winda, jak również pomieszczenie pompy ciepła i pomieszczenie porządkowe. Na piętrze pierwszym poza pomieszczeniami biurowymi i usługowymi również miały być pomieszczenie socjalne, węzeł sanitarny, komunikacja i winda oraz pomieszczenie wentylatorni. Na poddaszu przewidywano pomieszczenia biurowe i usługowe, pomieszczenie socjalne, węzeł sanitarny oraz komunikację i windę.
Może Cię zaciekawić
Odeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejRzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejDziałka dla córki burmistrz na sesji: “życie rodzinne nie zamiera”
Podczas ostatniej sesji jednym z tematów dyskusji była kwestia bezprzetargowej i bezterminowej dzierżawy 216 m² miejskiego gruntu przy ul. No...
Czytaj więcejPieniądze na quady i samochód. Jednostki OSP z dotacjami
W ramach naboru pod nazwą Małopolskie OSP 2026 – zakup samochodu strażackiego i kursu lub pojazdu typu quad przyznano 58 dotacji. Łączna kwota ...
Czytaj więcejTrzy oferty na budowę magazynu obrony cywilnej
W czwartek (27 sierpnia) w Urzędzie Gminy Jodłownik otwarto koperty z ofertami na realizację magazynu obrony cywilnej w Szczyrzycu. Samorząd zamie...
Czytaj więcej-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
-
Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
- Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym



Komentarze (2)
Powierzchnia zabudowy wynosi 288,30 m²"
No to przyszłemu nabywcy nakażą rozwalić 10 metrów kwadratowych budynku , czyli fragment nie mieszczący się na w/w działce . :)
Docieplenie piętnastoma centymetrami styropianu będzie możliwe dopiero po dokupieniu pasa kilkunastu centymetrów gruntu przy budynku . :)
Opiekun Konserwator tego wybitnego dzieła architektonicznego , też będzie pomagał nabywcy , ale na własny sposób . :)