I przetarg ustny nbieograniczony na sprzedaż działek 759, 890 obr 7 i 437/8 obr 3
Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Limanowa
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek gruntowych niezabudowanych położonych w Limanowej o nr 759, 890 obręb 7 na Osiedlu Marsa objętych księgami wieczystymi nr NS1L/00021441/3, NS1L/00021351/5 prowadzonych przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych oraz 437/8 obręb 3 objętej księgą wieczystą nr NS1L/00030342/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych, stanowiących własność Miasta Limanowa, prowadzonymi przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych.
Działka o nr 759 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wodociągu, gazu, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 759 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U. Działka znajduje się w terenach zagrożonych ruchami masowymi.
Zobacz również:Działka o nr 890 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 890 leży w większości w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U oraz w niewielkiej części w terenach istniejącej linii energetycznej WN 110 KV ze strefą ochronną od elektromagnetycznego promieniowania. Działka znajduje się w terenach zagrożonych ruchami masowymi.
Działka o nr 437/8 położona jest przy ul. Willowej w Limanowej przebiega przez nią sieć kanalizacji sanitarnej w pobliżu znajduje się wodociąg, sieć energetyczna i gazowa. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o numerze 437/8 znajduje się terenie objętym ochroną konserwatorską istniejących dwóch willi z dopuszczeniem dalszej realizacji zabudowy jednorodzinnej o niskich gabarytach symbol- ZN/MN/kz (maksymalnie dwie kondygnacje nadziemne w tym druga w dachu.
Działki będące przedmiotem przetargu są wolne od obciążeń i zobowiązań.
Ceny wywoławcze poszczególnych działek wynoszą:
- Działka nr 759 obręb 7 o pow. 0,0626 ha- 61 100,00 zł,
- Działka nr 890 obręb 7 o pow. 0,0577 ha- 45 100,00 zł,
- Działka nr 437/8 obręb 3 o pow. 0,0627 ha- 48 800,00 zł.
Do powyższych cen wywoławczych w/w działek został doliczony podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
Przetarg odbędzie się w dniu 4 lipca 2017 r. o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ulicy Jana Pawła II 9, sala nr 18.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 4000,00 zł w terminie do dnia 30 czerwca 2017 r.
Wpłata wadium w wysokości 4 000,00 zł upoważnia do brania udziału w przetargu jednej działki. Na dowodzie wpłaty- przelewu należy podać numer działki której wadium dotyczy.
Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Małżonkowie nabywający nieruchomość do majątku wspólnego wspólnie uczestniczą w przetargu. W przypadku występowania jednego z małżonków do uczestnictwa w przetargu wymagana jest zgoda drugiego małżonka.
Osoby prawne zobowiązane są przedłożyć wypis z właściwego rejestru sądowego oraz pełnomocnictwa do reprezentowania.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że nie może wynosić mniej niż 1% brutto ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr rachunku 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 30 czerwca 2017 roku, wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Wadium wpłacone przez uczestnika który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w formie przelewu zostanie zwrócone na konto wpłacającego w terminie najpóźniej do trzech dni po odwołaniu, zamknięciu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.
Cena działki ustalona w drodze licytacji jest płatna jednorazowo w ten sposób by środki finansowe znajdowały się na rachunku bankowym Miasta Limanowa najpóźniej jeden dzień przed zawarciem aktu notarialnego przenoszącego własność.
Sprzedawca zobowiązuje się zawiadomić nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Limanowa może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty umowy notarialnej oraz opłat sądowych ponosi Nabywca.
Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska przy ul. Jana Pawła II 9 w Limanowej lub telefonicznie pod nr (018) 3372- 054 wew. 164, 165.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Może Cię zaciekawić
12 osób zgłosiło kandydatury w wyborach prezydenta Krakowa
Krzysztof Dyl, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Krakowie poinformował dziennikarzy, że w czwartek o godz. 16 zakończyło się przyjmow...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejSport
Aleksandra Kołodziej ze srebrem mistrzostw świata!
Mistrzostwa świata w narciarstwie na nartorolkach odbywają się w Madonie na Łotwie. W rywalizacji kobiet bardzo dobrze zaprezentowały się rep...
Czytaj więcejRzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
12 osób zgłosiło kandydatury w wyborach prezydenta Krakowa
-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
- Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania



Komentarze (0)