I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 100 obr 1 m. Limanowa
Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Limanowa
Zobacz również:
Ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki niezabudowanej o nr ewid. 100 stanowiącej własność Gminy Miasto Limanowa, położonej w Limanowej w obrębie nr 1 przy ul. Reymonta w Limanowej, objętej księgą wieczystą nr NS1L/00029564/7 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych.
Działka nr 100 obr. 1 o powierzchni 0,6162 ha, położona jest przy ul. Reymonta w Limanowej. Działka w zachodniej części jest niezabudowana porośnięta trawą, na wschodniej części znajduje się droga o nawierzchni asfaltowej i z kostki brukowej z chodnikiem z kostki brukowej oraz fundamentem betonowym po starym przystanku do usunięcia oraz dwie latarnie. Na przedmiotowej działce zlokalizowany jest również wiata przystanku autobusowego, która w momencie zbycia przedmiotowej działki zostanie usunięta na koszt Miasta Limanowa. W południowo zachodniej części znajduje się droga utwardzona. Działka znajduje się na terenie częściowo uzbrojonym w media. Przez działkę przebiega sieć wodociągowa wA250, energetyczna wysokiego napięcia oraz kanalizacja deszczowa. W południowej części działki zlokalizowana jest sieć energetyczna stanowiąca własność PKP obsługująca linię kolejową. Miasto Limanowa nie ponosi odpowiedzialności za wady ukryte zbywanej nieruchomości oraz za istnienie podziemnych urządzeń infrastruktury technicznej, które dotychczas nie zostały zinwentaryzowane. Przedmiotowa działka przylega bezpośrednio do drogi publicznej ulicy Reymonta w Limanowej. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Limanowa działka znajduje się w większości w terenach oznaczonych symbolem P/U tereny działalności produkcyjno- usługowej oraz obsługi technicznej i gospodarczej. Przy realizacji zabudowy obowiązuje zachowanie przedniej linii zabudowy od drogi oznaczonej symbolem KDD. Dla części terenu położonego w strefie oddziaływania linii kolejowej obowiązuje zachowanie ustaleń dla terenów kolejowych KK.
Działka, będąca przedmiotem przetargu jest wolna od obciążeń i zobowiązań.
Sprzedaż działki nastąpi według stanu granic ujawnionych w operacie ewidencji gruntów i budynków. Nabywca przejmie nieruchomość w stanie istniejącym po uprzednim usunięciu przez Miasto Limanowa wiaty przystanku autobusowego, zlokalizowanej na przedmiotowej działce.
Cena wywoławcza działki:
Działka 100 (pow.0,6162 ha) niezabudowana, stanowiąca własność Gminy Miasto Limanowa- cena 1 107 000,00 zł
Powyższa cena wywoławcza zawiera podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
Przetarg odbędzie się w dniu 24 sierpnia 2017 roku o godz. 1000 w budynku UrzęduMiasta Limanowa przy ulicy Jana Pawła II 9, sala nr 18.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 60 000,00 zł w terminie do dnia 18 sierpnia 2017 roku.
Wpłata wadium w wysokości 60 000,00 zł upoważnia do brania udziału w przetargu. Na dowodzie wpłaty– przelewu należy podać numer działki, której wadium dotyczy.
Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Małżonkowie nabywający nieruchomość do majątku wspólnego wspólnie uczestniczą w przetargu. W przypadku występowania jednego z małżonków do uczestnictwa w przetargu wymagana jest zgoda drugiego małżonka.
Osoby prawne zobowiązane są przedłożyć wypis z właściwego rejestru sądowego oraz pełnomocnictwa do reprezentowania.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że nie może wynosić mniej niż 1% brutto ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr rachunku 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 18 sierpnia 2017 roku wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w formie przelewu zostanie zwrócone na konto wpłacającego w terminie najpóźniej do trzech dni po odwołaniu, zamknięciu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.
Cena działki ustalona w drodze licytacji jest płatna jednorazowo w ten sposób by środki finansowe znajdowały się na rachunku bankowym Miasta Limanowa najpóźniej jeden dzień przed zawarciem aktu notarialnego przenoszącego własność.
Sprzedawca zobowiązuje się zawiadomić nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Limanowa może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty umowy notarialnej oraz opłat sądowych ponosi Nabywca.
Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska przy ul. Jana Pawła II 9 w Limanowej lub telefonicznie pod nr (018) 3372- 054 wew. 164, 165.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)