II przetarg ustny nieograniczony na najem poziomu zero obiektu Mój Rynek
Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na najem poziomu zero obiektu Mój Rynek położonego przy skrzyżowaniu ul. Bulwary i ul. Targowej w Limanowej wraz z pomieszczeniem toalety zlokalizowanym na poziomie -1.
I przetarg ustny nieograniczony na najem poziomu zero obiektu Mój Rynek położonego przy skrzyżowaniu ul. Bulwary i ul. Targowej w Limanowej wraz z pomieszczeniem toalety zlokalizowanym na poziomie -1, odbył się w dniu 14 kwietnia 2021 roku i zakończył się wynikiem negatywnym ponieważ nie wpłynęło żadne zgłoszenie oraz nie zostało wpłacone wadium.
Obiekt Mój Rynek położony jest na działce 459/54 obr. 5 m. Limanowa, objętej księgą wieczystą nr NS1L/00030579/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych. Umowa najmu z Najemcą zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2021 roku licząc od dnia podpisania umowy najmu.
Przedmiotem przetargu jest najem całego poziomu zero obiektu „Mój Rynek” w Limanowej, na którym jest zlokalizowanych 30 stoisk handlowych (budek) o łącznej powierzchni 205,44 m2 oraz w centralnej części poziomu zero zlokalizowane są stoły o łącznej powierzchni 87,67 m2. W skład przedmiotu najmu wchodzi również pomieszczenie toalety zlokalizowanej na poziomie -1.
Zobacz również:Poziom zero obiektu Mój Rynek w Limanowej wyposażony jest w punkt dostępu do wody oraz miejsca na składowanie odpadów.
Stoiska handlowe (budki) wykonane są z elementów drewnianych, każde stoisko handlowe posiada dostęp do energii elektrycznej. Stoiska handlowe o nr 5, 10, 16, 21, 25, 26 posiadają możliwość podłączenia trzeciej fazy tzw. siły.
Najemca zobowiązany będzie utrzymać czystość i porządek na przedmiocie najmu oraz w najbliższym jego otoczeniu.
Wynajmujący nie zapewnia bezpłatnych miejsc parkingowych.
Rozładunek towaru będzie odbywał się w wyznaczonym do tego miejscu do którego wjazd jest bezpośrednio od ulicy Targowej w Limanowej.
Osoba, która jest zainteresowana handlem- sprzedażą artykułów spożywczych, musi uzgodnić warunki ich sprzedaży z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Limanowej oraz spełnić we własnym zakresie wymogi sanitarno- epitemiologiczne.
Wynajmujący- Miasto Limanowa wyrazi zgodę osobie która wygra przetarg na podnajem stoisk, miejsc handlowych zlokalizowanych na poziomie zero obiektu Mój Rynek w Limanowej, przy czym wszelkie opłaty na rzecz Miasta Limanowa zobowiązany będzie uiszczać Najemca (osoba która wygra przetarg i z którą Miasto Limanowa podpisze umowę najmu).
Przez okres 3 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu, Najemca będzie zwolniony z opłaty czynszu najmu w wylicytowanej wysokości na rzecz Wynajmującego- Miasta Limanowa .
Warunkiem udziału w przetargu jest złożenie pisemnego zgłoszenia na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II nr 9, do dnia 17 maja 2021 roku do godzinny 1700.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- Nazwę oferenta i jego siedzibę,
- Imię i nazwisko osoby lub osób upoważnionych do występowania w imieniu oferenta,
- Datę sporządzenia oferty,
- Własnoręczny podpis oferenta,
- Zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, lub odpis z rejestru przedsiębiorców.
- Dowód wpłaty wadium w wysokości 2 000,00 zł.
- Zaświadczenie o nie zaleganiu z opłatami na rzecz Urzędu Miasta Limanowa wystawione przez Wydział Finansowy Urzędu Miasta Limanowa.
- Nie spełnienie któregoś z w/w warunków spowoduje odrzucenie oferty.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej mogące uczestniczyć w obrocie towarem. Osoby reprezentujące osoby fizyczne lub prawne powinny posiadać stosowne pełnomocnictwa udzielone na piśmie. Brak pełnomocnictwa eliminuje reprezentanta z udziału w licytacji.
Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 17 maja 2021 roku wadium znalazło się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet opłaty miesięcznego czynszu najmu.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy najmu.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w terminie do trzech dni od dnia przetargu.
Przetarg będzie polegał na licytacji miesięcznej stawki brutto najmu całego poziomu zero obiektu Mój Rynek w Limanowej. Stawka wywoławcza wynosi 2 000,00 zł brutto/miesięcznie. Powyższa stawka zawiera podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
O wysokości postąpień decydują uczestnicy przetargu, z tym że nie może wynosić mniej niż 20,00 zł brutto.
Przetarg odbędzie się w dniu 20 maja 2021 roku o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II nr 9, sala nr 207.
Czynsz najmu płatny do 10 dnia każdego miesiąca.
Wylicytowana kwota miesięcznego czynszu najmu nie obejmuje kosztów poboru energii elektrycznej, wody, opłat za odpady komunalne oraz innych opłat związanych z prowadzoną działalnością. Pobór energii elektrycznej będzie rozliczany na podstawie wskazań podliczników.
Umowa najmu zostanie zawarta w terminie do 21 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Umowa najmu zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2021 roku.
W przypadku zainteresowania przez Najemcę dalszym najmem przedmiotu przetargu na okres do 3 lat, po złożeniu przez niego wniosku na dziennik podawczy Urzędu Miasta Limanowa w terminie najpóźniej do 15 listopada 2021 roku, istnieje możliwość przedłużenia umowy najmu na okres 3 lat po uzyskaniu zgody Rady Miasta Limanowa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 18 3372-054 wew. 153, 165.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionym przypadku.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)