II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż sześciu działek
Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Limanowa
Zobacz również:
Ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż sześciu działek gruntowych niezabudowanych o nr ew. 759, 778, 890, 910, 911, 920 stanowiących własność Miasta Limanowa, położonych w Limanowej w obrębie ew. nr 7 na Osiedlu Marsa objętych księgami wieczystymi nr 21441, 21351 prowadzonymi przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony odbył się 1 sierpnia 2013 roku.
Działka o nr 759 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 759 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U.
Działka o nr 778 położona jest przy ulicy Dworskiej w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 778 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U.
Działka o nr 890 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 890 leży w większości w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U oraz w niewielkiej części w terenach istniejącej linii energetycznej WN 110 KV ze strefą ochronną od elektromagnetycznego promieniowania.
Działka o nr 910 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 910 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U.
Działka o nr 911 położona jest przy ulicy Ustronie w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 911 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U.
Działka o nr 920 położona jest przy ulicy Marsów w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, kanalizacji, gazu i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka o nr 920 leży w terenach koncentracji różnych form rodzinnego budownictwa mieszkaniowego i usług nieuciążliwych, symbol- MN/U.
Działki o numerach 759, 778, 890, 910, 911, 920 znajdują się w terenach zagrożonych ruchami masowymi dodatkowo działki ewid. 910, 911, 920 leżą w terenach osuwisk aktywnych okresowo.
Działki będące przedmiotem przetargu są wolne od obciążeń i zobowiązań.
Ceny wywoławcze poszczególnych działek wynoszą:
-
działka nr 759 o pow. 0,0626 ha- 39 116,00 zł,
-
działka nr 778 o pow. 0,0566 ha- 30 965,00 zł
-
działka nr 890 o pow. 0,0577 ha- 36 058,00 zł
-
działka nr 910 o pow. 0,0577 ha- 31 559,00 zł
-
działka nr 911 o pow. 0,0442 ha- 18 150,00 zł
-
działka nr 920 o pow. 0,0578 ha- 36 124,00 zł
Do ceny wywoławczej w/w działek zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.
Przetarg odbędzie się w dniu 23 października 2013 r. o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ulicy Jana Pawła II 9, sala nr 18.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 3000,00 zł w terminie do dnia 18 października 2013 r.
Wpłata wadium w wysokości 3 000,00 zł upoważnia do brania udziału w przetargu jednej działki. Na dowodzie wpłaty- przelewu należy podać numer działki której wadium dotyczy.
Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Małżonkowie nabywający nieruchomość do majątku wspólnego wspólnie uczestniczą w przetargu. W przypadku występowania jednego z małżonków do uczestnictwa w przetargu wymagana jest zgoda drugiego małżonka.
Osoby prawne zobowiązane są przedłożyć wypis z właściwego rejestru sądowego oraz pełnomocnictwa do reprezentowania.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że nie może wynosić mniej niż 1% netto ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr rachunku 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 18 października 2013 roku, wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Wadium wpłacone przez uczestnika który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w formie przelewu zostanie zwrócone na konto wpłacającego w terminie najpóźniej do trzech dni po odwołaniu, zamknięciu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.
Cena działki ustalona w drodze licytacji jest płatna jednorazowo w ten sposób by środki finansowe znajdowały się na rachunku bankowym Miasta Limanowa najpóźniej jeden dzień przed zawarciem aktu notarialnego przenoszącego własność.
Sprzedawca zobowiązuje się zawiadomić nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Limanowa może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty umowy notarialnej oraz opłat sądowych ponosi Nabywca.
Dodatkowe informacje można uzyskać w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska przy ul. Jana Pawła II 9 w Limanowej lub telefonicznie pod nr (018) 3372- 054.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)