Obwieszczenie Burmistrza Miasta Limanowa
OBWIESZCZENIE: Na podstawie art. 74 ust. 3 i 3aa ustawy z dnia 03.10.2008r., o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tj. Dz. U. z 2024r. poz.1112), Burmistrz Miasta Limanowa w toku postępowania na wniosek Skarbu Państwa – Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Limanowej w ciągu DK28 według wariantu W1A.
zawiadamia Strony iż:
– w związku z uzupełnieniem przez Inwestora informacji zawartych w raporcie oddziaływania na środowisko Burmistrz Miasta Limanowa w dniu 21.03.2025 roku przesłał Aneks nr 1 do raportu oddziaływania na środowisko do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie – Wydziału Spraw Terenowych w Starym Sączu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie w celu uzgodnienia warunków realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia oraz do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej
o wyrażenie opinii w powyższej sprawie lub potwierdzenia wcześniejszej opinii sanitarnej zawartej w piśmie NZ.90831.4.1.2024 z dnia 3 stycznia 2025 roku,
Zobacz również:– z uwagi na niewielką korektę wariantu realizacyjnego projektowanej obwodnicy razem z Aneksem nr 1 do raportu oddziaływania na środowisko do w/w instytucji przedłożono:
- załączniki II.1 – II.3 (kopię mapy ewidencyjnej z zaznaczonym przewidywanym terenem, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie),
- załączniki IIa.1 – IIa.3 (załącznik graficzny z zaznaczonym przewidywanym terenem, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmującej obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie),
– z w/w Aneksem oraz załącznikami strony mogą zapoznać się w siedzibie Urzędu Miasta Limanowa pok. 305 w godz. pracy urzędu,
– w dniu 03.04.2025 r. Regionalny Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie – Wydział Spraw Terenowych w Starym Sączu zawiadomił Burmistrza Miasta Limanowa, że z uwagi
na skomplikowany charakter sprawy uzgodnienie warunków realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia zostanie załatwione w terminie do 15.05.2025 roku.
Dzień 09.04.2025 r. wskazuje się jako dzień udostępnienia treści obwieszczenia.
Doręczenie stronom powyższego zawiadomienia, zgodnie z art. 49 § 2 ww. ustawy Kodeks postępowania administracyjnego uważa się za dokonane po upływie 14 dni od dnia, w którym nastąpiło publiczne obwieszczenie.
Niniejsze obwieszczenie zostaje podane do publicznej wiadomości przez zamieszczenie:
– w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Limanowa, – na stronie internetowej Miasta Limanowa w dziale postępowań o środowiskowych uwarunkowaniach, – na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Limanowa w budynku przy ul. Jana Pawła II 9 w Limanowej, – w miejscu planowanego przedsięwzięcia przez Przewodniczącą Zarządu „Osiedla im. Tadeusza Kościuszki”, – w miejscu planowanego przedsięwzięcia przez Przewodniczącą Zarządu „Osiedla Grunwaldzkiego”, – w miejscu planowanego przedsięwzięcia przez Przewodniczącego Zarządu „Osiedla Dworskiego”, – w miejscu planowanego przedsięwzięcia przez Przewodniczącego Zarządu „Osiedla Sowliny”, – Wójta Gminy Limanowa (w trybie art.74 ust.3aa w/w ustawy tj. w BIP lub sposób zwyczajowo przyjęty).
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)