Obwieszczenie Marszałka Województwa Małopolskiego
OBWIESZCZENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
Na podstawie art. 10 § 1, art. 49 oraz art. 77 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. 2024 poz. 572) dalej zwaną Kpa w związku z art. 80 ust. 1 i ust. 3, art. 156 ust. 1 pkt. 2, art. 161 ust. 1 oraz w związku z art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (t.j. Dz. U. 2024 poz. 1290) dalej zwaną Pgg,
zawiadamiam,
że w postępowaniu administracyjnym prowadzonym przez Marszałka Województwa Małopolskiego, wszczętym zawiadomieniem z dnia 17.03.2025 r., w sprawie zatwierdzenia ,,Projektu robot geologicznych dla Dokumentacji geologiczno inżynierskiej w celu określenia warunków geologiczno-inżynierskich dla budowy jednojezdniowej drogi krajowej 28, klasy GP dla zadania: ,,Budowa obwodnicy Limanowej w ciągu DK28″ w mieście Limanowa i gminie Limanowa, powiat limanowski, województwo małopolskie, wszczętym na wniosek Pełnomocnika działającego na podstawie pełnomocnictwa szczególnego udzielonego przez Dyrektora Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, z siedzibą pod adresem: ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków, reprezentującego Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, z siedzibą pod adresem: ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa, w sposób wyczerpujący zebrano i rozpatrzono cały materiał dowodowy, umożliwiający wydanie decyzji administracyjnej kończącej postępowanie w przedmiotowej sprawie.
Zobacz również:Stronami postępowania w przedmiotowej sprawie są wnioskodawca oraz właściciele (użytkownicy wieczyści) nieruchomości gruntowych, w granicach których mają wykonywane roboty geologiczne zgodnie z art. 80 ust. 3 Pgg.
Roboty geologiczne projektowane są wyłącznie na terenie miasta Limanowa:
- w obrębie 3 na nieruchomościach o następujących numerach ewidencyjnych:
33/1, 284, 290/1, 291, 292/6, 292/8, 292/11, 345/1, 361, 368, 372, 373, 382/1, 383
- w obrębie 4 na nieruchomościach o następujących numerach ewidencyjnych:
2/2, 2/4, 2/5, 2/6, 3, 4, 25, 36/1, 41, 42, 43, 44/2, 54/2, 55, 57, 59, 60, 64, 66, 67, 68, 108, 110/1, 110/2, 131, 132/1, 132/2, 133, 134, 135, 139/2, 150, 151, 184,185/4,185/9, 187/2, 188/1, 191/6, 191/8, 192/2, 192/3, 194/4, 194/6, 194/7,195/2, 230/1, 230/2, 232, 238302/6,/20, 238/22, 239/12, 239/15, 239/16, 241, 242,244/2, 246, 247/2, 247/3, 248/1, 249, 251/3, 296, 300, 301/2, 302/3, 302/5,303/2, 304, 308/3, 308/4, 310, 342, 343/25, 343/26, 376/9,387, 388, 462/1, 471, 472, 478, 479, 481/1, 483, 484, 488, 538/4, 545, 547/2, 548, 552, 553, 555, 560, 562/1, 565/2, 572/2, 572/4, 573, 574, 576, 577, 578/15, 578/23, 578/9, 579/1, 579/2, 586/1, 589,593,594, 618/5, 652/29, 652/38, 672,684, 687, 690, 695, 698
- w obrębie 5 na nieruchomości o numerze ewidencyjnym 667/1
- w obrębie 7 na nieruchomościach o następujących numerach ewidencyjnych: 2, 55, 67, 143/4, 143/5, 150/2, 150/3, 150/6, 150/8, 150/9, 151/3, 155/1, 155/2, 157/3, 158/3, 184/2, 208, 20912, 209n, 20918, 209110, 209111, 209112, 21011, 210/7, 217/1, 218, 219, 225/3, 231/3, 232/14, 232/16, 232/17, 232/18, 232/8, 234, 235/1, 235/4, 237/6, 241, 473/14, 486/1, 486/2, 487, 505/6, 513/1, 514, 515, 516, 517/11, 528, 529/1, 530/11, 530/12, 530/15, 530/21, 537, 538/3, 538/7, 538/8, 539/6, 541/4, 542/25, 564/2, 566, 567/1, 603, 935/1, 938, 986, 1003, 1019, 1021, 1023.
Na podstawie art. 85b ustawy z dnia 9 czerwca 2011 Pgg wykonywanie robot geologicznych na podstawie projektu robot geologicznych nie może naruszać praw właścicieli (użytkowników wieczystych) nieruchomości.
Z uwagi, że liczba stron postępowania jest większa niż 20 zastosowano regulacje prawne wynikające z art. 41 ust. 3 Pgg.
Zgodnie z art. 49 § 2 Kpa informuj, że niniejsze zawiadomienie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia, w którym nastąpiło jego publiczne obwieszczenie, tj. od daty ukazania się obwieszczenia na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Limanowa, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej tych Urzędów.
W związku z powyższym, w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego zawiadomienia stronom przysługuje prawo zgłaszania opinii i uwag dotyczących zgromadzonych dowodów i materiałów oraz ewentualnych zadań. Po upływie podanego terminu zostanie wydana decyzja administracyjna na podstawie posiadanych dokumentów i materiałów.
Strony przedmiotowego postępowania mogą zapoznać się ze zgromadzonymi dokumentami w tej sprawie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Departament Środowiska – Agenda w Nowym Sączu. /ul. Jagiellońska 52, pok. 201/, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu pod numerem telefonu 12 61-60-935, w godzinach pracy Urzędu.
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)