Obwieszczenie Ministra Finansów i Gospodarki
OBWIESZCZENIE
Na podstawie art. 49 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1691), art. 9q ust. 2 i 4 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 1234), a także art. 72 ust. 6 w zw. z art. 72 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 670)
Minister Finansów i Gospodarki
zawiadamia, że wydał decyzję z dnia 17 czerwca 2026 r., znak: DLI-II.7620.29.2024.KM.43, uchylającą w części i orzekającą w tym zakresie co do istoty sprawy, a w pozostałej części utrzymującą w mocy decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia 4 lipca 2024 r., znak: WI-IV.747.2.5.2024, o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: „Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka - Nowy Sącz na odc. C2 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+600 (km istn. 49+822) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+940 (km istn. 50+170)”.
Zobacz również:
Z treścią decyzji z dnia 17 czerwca 2026 r. wraz z załącznikami oraz aktami sprawy można zapoznać się w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie, ul. Chałubińskiego 4/6, we wtorki, czwartki i piątki, w godzinach od 10:00 do 14:30, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu 22 323 40 70 - od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 14.30, jak również z treścią ww. decyzji (bez załączników) – w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rozwoju i Technologii pod adresem: https://www.gov.pl/web/rozwojt... obwieszczenia-decyzje-komunikaty, oraz w urzędach gmin właściwych na przebieg linii kolejowej, tj. w Urzędzie Gminy Limanowa oraz w Urzędzie Miasta Limanowa.
Data publikacji obwieszczenia i treści decyzji: 1 lipca 2026 r.
Załącznik: informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
Z upoważnienia
Łukasz Ofiara
naczelnik
Departament Lokalizacji Inwestycji
/ kwalifikowany podpis elektroniczny /
w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Obwieszczenie i zawiadomienie dostępne w plikach poniżej.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego „Kijom Worci"
Wydarzenie to zgromadziło w Domu Weselnym „Sylwia” w Trzetrzewinie wielu gości, reprezentujących byłych członków zespołu, sympatyków, prze...
Czytaj więcejOpłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych-2026
Należność można uiścić na konto Urzędu - Bank Spółdzielczy w Limanowej: 40 8804 0000 0000 0000 0723 0053 z adnotacją, że jest to opłata za...
Czytaj więcejKonkurs na prowadzenie publicznego żłobka w miejscowości Stara Wieś
Zadanie obejmuje w szczególności: zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych w wymiarze do 10 godzin ...
Czytaj więcejKrajowy Trening Reagowania „Akademia OLiOC" na limanowskim rynku
Trening został zrealizowany we współpracy Gminy Limanowa, Miasta Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Gminę Limanowa reprezentował Wójt Gminy Li...
Czytaj więcej






Komentarze (0)