Obwieszczenie Ministra Rozwoju i Technologii o wszczęciu postępowania
OBWIESZCZENIE Na podstawie art. art. 9o ust. 6 i art. 9q ust.4 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 697) oraz art. 49 § 1 i 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 572), zwanej dalej „Kpa”,
Minister Rozwoju i Technologii
zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności:
- decyzji Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 12 kwietnia 2024 r., znak: DLI-III.7620.15.2023.AW.15, uchylającej i orzekającej co do istoty sprawy a w pozostałej części utrzymującej w mocy decyzję Wojewody Małopolskiego z dnia 2 czerwca 2023 r., znak: WI-IV.747.2.1.2023, o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. D od km 48+600 (km istn. 49+822) do km 61+220 (km istn. 63+965) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 na odcinku od km 48+600 (km istn. 49+822) do km 61+581 (km istn. 64+321), realizowanej w ramach projektu: Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark – Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – Etap I: prace przygotowawcze, zmienionej w trybie art. 155 kpa decyzją Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 3 października 2024 r., znak: DLI-III.7620.20.2024.AW.4
- decyzji Wojewody Małopolskiego z dnia 2 czerwca 2023 r., znak: WI-IV.747.2.1.2023, o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. D od km 48+600 (km istn. 49+822) do km 61+220 (km istn. 63+965) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 na odcinku od km 48+600 (km istn. 49+822) do km 61+581 (km istn. 64+321), realizowanej w ramach projektu: Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Tymbark – Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz – Etap I: prace przygotowawcze
w zakresie dotyczącym działki nr 1044/4 z obrębu 0009 Męcina.
Strony, zgodnie z art. 73 Kpa, mogą przeglądać akta sprawy osobiście lub przez pełnomocnika, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii przy ul. Chałubińskiego +48 222 500 123 Pl. Trzech Krzyży 3/5 kancelaria@mrit.gov.pl 00-507 Warszawa gov.pl/rozwoj-technologia Ministerstwo Rozwoju i Technologii 4/6 w Warszawie, we wtorki, czwartki i piątki, w godzinach od 9:00 do 14:30, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod numerem telefonu 22 323 42 22.
Data publikacji obwieszczenia: 7 lipca 2025 r.
Załącznik: informacja o przetwarzaniu danych osobowych.
Pełne obwieszczenie wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępne w pliku poniżej
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego „Kijom Worci"
Wydarzenie to zgromadziło w Domu Weselnym „Sylwia” w Trzetrzewinie wielu gości, reprezentujących byłych członków zespołu, sympatyków, prze...
Czytaj więcejOpłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych-2026
Należność można uiścić na konto Urzędu - Bank Spółdzielczy w Limanowej: 40 8804 0000 0000 0000 0723 0053 z adnotacją, że jest to opłata za...
Czytaj więcejKonkurs na prowadzenie publicznego żłobka w miejscowości Stara Wieś
Zadanie obejmuje w szczególności: zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych w wymiarze do 10 godzin ...
Czytaj więcejKrajowy Trening Reagowania „Akademia OLiOC" na limanowskim rynku
Trening został zrealizowany we współpracy Gminy Limanowa, Miasta Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Gminę Limanowa reprezentował Wójt Gminy Li...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)