Obwieszczenie o wszczęciu postępowania ws. wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej - KOSZARY gmina Limanowa
OBWIESZCZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA Na podstawie art. 9o ust. 6 i 6a ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz.U.2024.697) – dalej: utk oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2024.572) – dalej: Kpa,
WOJEWODA MAŁOPOLSKI
zawiadamia, że 3 grudnia 2024 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne (znak: WI-IV.747.2.14.2024), w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. C1 od km proj. 34+366 (km istn. 34+493) do km proj. 44+866 (km istn. 45+900) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 od km istn. 34+230 do km proj. 45+340 (km istn. 46+375) oraz budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 622 Podłęże R401 – Tymbark od km proj. 40+576 do km proj. 43+183 wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 622 od km proj. 40+438 do km proj. 43+183, na wniosek inwestora:
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, działającego przez pełnomocnika.
Inwestycją objęte są niżej wymienione nieruchomości położone w granicach terenu wskazanego we wniosku, zlokalizowane w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim:
Miasto Limanowa:
Obręb 0001, działki nr: 100, 101, 106, 107, 108, 109/2, 109/3, 111, 115, 116, 117/1, 117/2, 118, 119, 120/1, 122, 123/3, 123/4, 124/2, 124/3, 124/4, 124/5, 124/6, 124/7, 125/1, 135/3, 136/1, 137/1, 138, 139, 140, 142, 163/50, 163/52, 180/3, 201, 202, 203/1, 203/2, 204, 205, 213, 214, 231, 232, 233, 256, 258/1, 258/2, 260/1, 261/1, 261/2, 262/3, 262/4, 262/5, 262/6, 262/7, 263/1, 265/5, 265/6, 265/7, 265/8, 282/1,
2
282/2, 334, 335, 337/1, 342, 343, 344, 345, 349, 350, 356/1, 356/3, 356/4, 363/6, 366, 56/1, 58/2, 58/5, 58/8, 59/2, 59/3, 82, 83/1, 94, 98/1, 98/7, 99.Obręb 0003, działki nr: 138/3, 139, 140, 141/1, 141/2, 142/1, 142/3, 142/4, 143, 167/9, 168/15, 168/18, 168/5, 168/6, 175, 176/1, 176/4, 177/3, 180, 33/1, 33/2, 33/3, 33/4, 380/47, 380/48, 380/49, 380/50, 380/52, 380/70, 424/27, 424/29, 424/30,
424/31, 426/3, 426/4, 426/5, 428/19, 438, 439/14, 439/16, 477/11, 477/12, 477/8, 479/19, 479/20, 479/21, 480/1, 480/2, 481/1, 482, 484, 489, 494, 516/1, 517/2, 517/3, 518/2, 519/1, 524/1, 524/2, 525/1, 525/2, 526, 527, 566, 567, 568, 569, 579/2, 579/3, 579/4, 579/6, 579/7, 579/8, 580, 581, 582/1, 583, 584, 604/1, 605, 606, 612/9, 613/1, 613/2, 614, 615/2, 616/2, 616/5, 616/9, 647, 678/2, 682, 685, 686, 699.
Gmina Limanowa:
Obręb 0005 Koszary, działki nr: 100/1, 100/2, 106, 11/3, 11/4, 12, 126/1, 126/2, 127/10, 127/2, 127/5, 127/6, 128/5, 13, 132, 139/1, 139/2, 140, 141/11, 141/6, 141/3, 142, 15, 16/1, 16/2, 17, 18/1, 18/2, 19, 20, 21, 22, 23, 25/1, 29, 30, 40, 44/1, 44/2, 45/5, 472, 473, 51, 52, 53/13, 53/14, 53/15, 53/16, 53/17, 53/18, 53/19, 53/2, 53/20, 53/21, 53/22, 53/23, 53/24, 53/7, 54/1, 54/2, 54/3, 55, 58/2, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 70/1, 70/2, 71, 73, 74, 75, 76, 77/1, 77/2, 78, 79, 80, 90, 95/1, 97/1, 99.
Gmina Tymbark:
Obręb 0001 Piekiełko, działki nr: 192, 193, 225/3, 245/3, 246/1, 246/2, 246/3, 246/4, 246/5, 246/6, 246/7, 246/8, 247, 249/1, 249/2, 251/1, 251/4, 262/1, 265/7, 265/9, 266/3, 267, 268/1, 269, 273/3, 273/4, 273/5, 273/6, 274/2, 286, 291/1, 291/2, 292, 293, 294, 295, 296, 298/6, 301, 302, 304/1, 304/2, 317, 332/1, 333, 351/1, 354/1, 355, 359, 360, 389, 392, 403/2, 406, 407, 408, 454/1, 456/2, 456/3, 456/4, 456/5, 456/6, 457/6, 463, 464, 465, 466, 486, 495, 496.
Obręb 0002 Podłopień, działki nr: 1447, 3751/7, 3803, 3840, 3841, 3842, 3843, 517, 549, 550, 551, 553, 554, 555, 556, 570, 571, 572, 573, 574, 575, 576/1, 576/2, 577, 578, 580/1, 580/2, 581, 582, 583, 585, 602, 775, 801, 807, 808, 809, 810, 813/1, 815, 821, 823, 840/3, 840/4, 840/5, 841, 842, 843, 844/1, 845/1, 853/1, 853/2, 854/1, 854/2, 854/3, 854/4, 855/1, 855/2, 855/3, 856, 857/1, 857/2, 858/1, 858/2, 860, 861/1, 861/2, 862, 863, 864/1, 865, 866, 867, 868/1, 868/2, 869, 870/1, 870/11, 870/14, 870/15, 870/16, 870/9, 878/2, 878/3, 878/4, 880/1.
Obręb 0003 Tymbark, działki nr: 1038, 1043, 1049, 1050, 1052, 1053, 1054, 1055, 1056, 1057, 1058, 1059, 1060, 1061, 1062, 1063, 1064/1, 1064/2, 1065, 1066, 1067, 1068/1, 1068/2, 1069, 1070, 1071, 1072, 1073, 1074, 1075, 1076, 1077/1, 1078, 1079, 1080, 1083/3, 1083/4, 1087/4, 1091/2, 1092/2, 1093, 1094, 1095, 1096/1, 1097, 1098, 1099, 1100, 1101/5, 1102, 1103/1, 1107/1, 1108/1, 1108/2, 1109/1, 1109/3, 1109/4, 1110/1, 1110/2, 1111, 1112, 1113/2, 1113/3, 1113/4, 1114, 1139/2, 1144/1, 1146, 1147, 1149/3, 1150, 1151/2, 1152, 1153, 1154/1, 1154/2, 1155/18, 1155/2, 1155/26, 1155/27, 1155/33, 1155/34, 1155/42, 1155/43, 1155/44, 1155/52, 1155/59, 1155/66, 1155/73, 1155/74, 1156, 2013, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026, 2027, 2028, 2029, 2031, 2032, 2033, 2034, 2035, 2036, 2042, 2043, 2044, 2045, 2046, 2047, 2048, 2049, 2052/1, 2052/2, 2052/3, 210/1, 210/2, 211, 212/1, 212/2, 213, 214, 215, 216, 217, 219, 220/1, 220/5,
220/6, 220/7, 220/8, 274, 275, 276, 277, 278, 281, 282/1, 282/2, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 291/1, 291/2, 291/3, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 301, 302/1, 302/10, 302/11, 302/12, 302/14, 302/17, 302/19, 302/20, 302/21, 302/22, 302/23, 302/24, 302/25, 302/26, 302/27, 302/30, 302/31, 302/4, 302/5, 302/6, 302/7, 303/1, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 315/1, 315/2, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326/1, 326/2, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 337/1, 338, 339, 520, 521, 522, 524/3, 524/4, 525, 526/1, 526/2, 527, 528, 529, 530, 531, 532/1, 532/4, 533, 534/3, 534/4, 535/3, 535/4, 536/1, 536/3, 537, 538/2, 805/1, 805/2, 809, 810, 850/1, 850/2, 850/3, 851/4, 851/5, 851/6, 851/7, 851/8, 851/9, 858/2, 858/4, 858/5, 858/6, 858/7, 858/8, 860/2, 912, 913, 914, 918, 925/1.
Obręb 0005 Zawadka, działki nr: 333, 520, 600, 601, 713, 757, 758, 759, 765/1, 765/2, 766, 767, 768, 769, 770, 771/1, 771/2, 772, 812, 813/1, 813/2.
Zgodnie z art. 49 Kpa – w przypadku zawiadomienia przez obwieszczenie - doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia, tj. ukazania się obwieszczenia o wszczęciu postępowania.
Zainteresowane strony lub ich pełnomocnicy, legitymujący się pełnomocnictwem sporządzonym zgodnie z art. 32 i 33 Kpa, mogą na każdym etapie postępowania, zapoznać się z materiałem dowodowym oraz dokumentacją przedłożoną przez inwestora w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i w tym przedmiocie wnieść ewentualne uwagi lub zastrzeżenia, powołując się na znak sprawy: WI-IV.747.2.14.2024.
Kontakt z organem zapewniony jest:
1. za pośrednictwem wszelkich środków komunikacji zdalnej, w tym komunikacji elektronicznej (np. za pośrednictwem skrzynki ePUAP - /ag9300lhke/skrytka, faksem - 12 422 72 08 oraz poprzez e-Doręczenia;
2. pocztą tradycyjną - uwagi i wnioski należy kierować na adres Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków);
3. osobiście wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu drogą telefoniczną (12 39-21-226).
Na stronie BIP Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, opublikowano mapy z przebiegiem inwestycji. Są one dostępne w menu
podmiotowym w zakładce: Urząd Wojewódzki/ Wydziały/ Infrastruktury/
Repozytorium plików/ WI-IV.747.2.14.2024 załączniki graficzne do wniosku (…);
(https://bip.malopolska.pl/muw,a,2599352,wi-iv7472142024-zalaczniki-graficzne-downiosku-
o-wydanie-decyzji-o-ustaleniu-lokalizacji-linii-kole.html).
https://bip.malopolska.pl/muw,a,2599352,wi-iv7472142024-zalaczniki-graficzne-downiosku-o-wydanie-decyzji-o-ustaleniu-lokalizacji-linii-kole.html
POUCZENIA
Z dniem doręczenia niniejszego zawiadomienia:
I. nieruchomości stanowiące własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego, objęte wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji linii kolejowej, nie mogą być przedmiotem obrotu w rozumieniu przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami (przepisu tego nie stosuje się do
1) nieruchomości wnoszonych przez Polskie Koleje Państwowe Spółkę Akcyjną, zwane dalej „PKP
S.A.”, w formie wkładu niepieniężnego do PLK S.A. na podstawie art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” (Dz.U. z 2022 r. poz. 2542 oraz z 2023 r.poz. 1720);
2) obrotu nieruchomościami, dokonywanego przez PLK S.A., CPK albo jednostkę samorządu terytorialnego, na rzecz których została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, albo dokonywanego za ich zgodą wydaną nie wcześniej niż po upływie dnia, w którym decyzja o pozwoleniu na budowę dotycząca nieruchomości stała się ostateczna;
3) obrotu nieruchomościami, o których mowa w art. 9s ust. 9, który jest dokonywany z dniem, w którym decyzja o pozwoleniu na budowę dotycząca tej nieruchomości stała się ostateczna.). Czynność prawna dokonana z naruszeniem ww. wymogu jest nieważna;
II. w odniesieniu do nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej do czasu ostatecznego zakończenia postępowania w sprawie wydania takiej decyzji, nie wydaje się decyzji o pozwoleniu na budowę dla innych inwestycji, a toczące się postępowania w tych sprawach podlegają zawieszeniu z mocy prawa do czasu ostatecznego zakończenia postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej (chyba że postępowanie dotyczy inwestycji celu publicznego, których przygotowanie i realizacja następuje za zgodą podmiotu, na wniosek którego wszczęto postępowanie w przedmiocie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej);
III. w przypadku zgłoszenia zamiaru wykonywania robót budowlanych wszczęcie postępowania w przedmiocie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej zobowiązuje właściwy organ administracji architektoniczno-budowlanej do wniesienia sprzeciwu od zgłoszenia (chyba że postępowanie dotyczy inwestycji celu publicznego, których przygotowanie i realizacja następuje za zgodą podmiotu, na wniosek którego wszczęto postępowanie w przedmiocie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej).
W przypadku, gdy po doręczeniu niniejszego zawiadomienia nastąpi:
1. zbycie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości nie będącej własnością Skarbu Państwa i jednostki samorządu terytorialnego objętej wnioskiemo wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej,
2. przeniesienie własności lub prawa użytkowania wieczystego nieruchomości objętej wnioskiem, o którym mowa w pkt 1, wskutek innego zdarzenia prawnego,- nabywca, a w przypadku, o którym mowa w pkt 1, nabywca i zbywca, są zobowiązani do zgłoszenia właściwemu wojewodzie danych nowego właściciela lub użytkownika wieczystego w terminie 7 dni od dnia zbycia. Niedokonanie ww. zgłoszenia i prowadzenie postępowania bez udziału nowego właściciela lub użytkownika wieczystego nie stanowi podstawy do wznowienia postępowania.
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego „Kijom Worci"
Wydarzenie to zgromadziło w Domu Weselnym „Sylwia” w Trzetrzewinie wielu gości, reprezentujących byłych członków zespołu, sympatyków, prze...
Czytaj więcejOpłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych-2026
Należność można uiścić na konto Urzędu - Bank Spółdzielczy w Limanowej: 40 8804 0000 0000 0000 0723 0053 z adnotacją, że jest to opłata za...
Czytaj więcejKonkurs na prowadzenie publicznego żłobka w miejscowości Stara Wieś
Zadanie obejmuje w szczególności: zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych w wymiarze do 10 godzin ...
Czytaj więcejKrajowy Trening Reagowania „Akademia OLiOC" na limanowskim rynku
Trening został zrealizowany we współpracy Gminy Limanowa, Miasta Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Gminę Limanowa reprezentował Wójt Gminy Li...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)