Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie - 03.07
OBWIESZCZENIE Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie
działając na podstawie art. 28 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z późn. zm.), art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1112 z późn. zm.)
podaje do publicznej wiadomości sprostowaną informację:
1. o przystąpieniu do sporządzania projektów zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie w sprawie ustanowienia planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000:
1. Ostoja Popradzka PLH120019; położonego na terenie gmin: Łącko, Łabowa, Piwniczna-Zdrój, Szczawnica, Muszyna, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna, Krynica-Zdrój, Nawojowa, Stary Sącz, Rytro;
2. Ostoja Gorczańska PLH 120018; położonego na terenie gmin: Mszana Dolna, Nowy Targ (gmina miejska), Nowy Targ (gmina wiejska), Słopnice, Rabka-Zdrój, Dobra, Niedźwiedź, Ochotnica Dolna , Kamienica, Szczawa, z wyłączeniem terenów znajdujących się w granicach Gorczańskiego Parku Narodowego.
2. o przystąpieniu do sporządzania projektów zmiany zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie w sprawie ustanowienia planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000:
1. Dolina Dolnej Skawy PLB120005; położonego na terenie gmin: Przeciszów, Oświęcim, Zator, Wadowice, Spytkowice, Babice, Tomice, Wieprz, Alwernia;
2. Polana Biały Potok PLH120026; położonego na terenie gminy Kościelisko;
3. Łososina PLH120087; położonego na terenie gmin: Limanowa (gmina miejska), Limanowa (gmina wiejska), Laskowa, Łososina Dolna, Słopnice, Tymbark;
4. Rudniańskie Modraszki-Kajasówka PLH120077; położonego na terenie gminy Czernichów; z wyłączeniem terenów znajdujących się w granicach Rudniańskiego Parku Krajobrazowego,
5. Wiśliska PLH120084; położonego na terenie gminy Spytkowice;
6. Babia Góra PLB120011; położonego na terenie gmin: Lipnica Wielka, Zawoja, Jabłonka z wyłączeniem terenów znajdujących się w granicach Babiogórskiego Parku Narodowego.
3. o sporządzeniu projektu zmiany zarządzenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000:
1. Pasmo Policy PLB120006, położonego na terenie gmin: Bystra-Sidzina, Zawoja, Jabłonka;
2. Na Policy PLH120012, położonego na terenie gmin: Bystra-Sidzina, Zawoja, Jabłonka;
3. Dolinki Jurajskie PLH120005, położonego na terenie gminy Krzeszowice, z wyłączeniem terenów znajdujących się w granicach Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie.
oraz o rozpoczęciu konsultacji społecznych dla wymienionych projektów;
Z projektami zmiany zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie w sprawie ustanowienia planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 Pasmo Policy PLB120006, Na Policy PLH120012 i Dolinki Jurajskie PLH120005 można zapoznać się na stronie internetowej RDOŚ w Krakowie: https://www.gov.pl/web/rdos-krakow/plany-zadanochronnych, w zakładce „Co robimy” – „Natura 2000” – „Plany zadań ochronnych”.
Istnieje możliwość składania uwag i wniosków do wyżej wymienionych projektów dokumentów. Uwagi i wnioski do projektów ww. dokumentów w terminie 21 dni od dnia publicznego wywieszenia niniejszego obwieszczenia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie, mogą składać wszystkie zainteresowane osoby, w formie pisemnej, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym) na adres e-mail: sekretariat@krakow.rdos.gov.pl.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie. Informacje o sposobie rozpatrzenia uwag i wniosków zostaną zawarte w uzasadnieniach do zarządzeń Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie w sprawie ustanowienia danego planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000.
Obwieszczenie z dnia 24.06.2025 r. traci moc.
Rafał Rostecki
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie
Obwieszczenie dostępne w pliku poniżej.
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego „Kijom Worci"
Wydarzenie to zgromadziło w Domu Weselnym „Sylwia” w Trzetrzewinie wielu gości, reprezentujących byłych członków zespołu, sympatyków, prze...
Czytaj więcejOpłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych-2026
Należność można uiścić na konto Urzędu - Bank Spółdzielczy w Limanowej: 40 8804 0000 0000 0000 0723 0053 z adnotacją, że jest to opłata za...
Czytaj więcejKonkurs na prowadzenie publicznego żłobka w miejscowości Stara Wieś
Zadanie obejmuje w szczególności: zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych w wymiarze do 10 godzin ...
Czytaj więcejKrajowy Trening Reagowania „Akademia OLiOC" na limanowskim rynku
Trening został zrealizowany we współpracy Gminy Limanowa, Miasta Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Gminę Limanowa reprezentował Wójt Gminy Li...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)