Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego dot. inwestycji związanej z rozbiórką, przebudową, rozbudową i budową linii kolejowej Chabówka – Nowy Sącz
OBWIESZCZENIE: Na podstawie art. 30, art. 33 – 36, art. 88 ust. 1 pkt 1, w związku z art. 90 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2024.1112) oraz art. 61 § 1 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2024.731), WOJEWODA MAŁOPOLSKI ZAWIADAMIA
o zapewnieniu możliwości udziału społeczeństwa na etapie przeprowadzanej ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, w ramach postępowania administracyjnego znak: WI-II.7840.1.32.2024.EL, wszczętego na wniosek złożony 5 lipca 2024 r. i uzupełniony 9 lipca 2024 r., przez Małgorzatę Zielińską-Molendowską, działającą w imieniu inwestora: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa – w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji pn.:
Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. C2 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+600 (km istn. 49+822) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+940 (km istn. 50+170).
Miejsce wykonywania robót budowlanych: województwo małopolskie, powiat limanowski, gmina Limanowa:
Zobacz również:- miejscowość Limanowa, jednostka ewidencyjna 120701_1 Limanowa:
- obręb ewidencyjny 0003 obręb 3, działki ewidencyjne nr 139, 566/1 (566)A, 566/2 (566), 647;
- obręb ewidencyjny 0005 obręb 5, działki ewidencyjne nr 110/2, 116, 128/2, 128/5 (128/3), 128/6 (128/3), 128/4, 17/3, 18/1 (18), 18/2 (18), 192/3 (192/1), 192/4 (192/1), 192/5 (192/2), 192/6 (192/2), 198/4 (198/2), 198/5 (198/2), 20/1 (20), 20/2 (20), 204/1 (204), 204/2 (204), 205/6 (205/2), 216/3 (216/2), 216/4 (216/2), 217/1 (217), 217/2 (217), 218/1 (218), 218/2 (218), 219/5 (219/2), 219/6 (219/2), 219/7 (219/3), 219/8 (219/3), 219/10 (219/4), 219/9 (219/4), 232/1 (232), 232/2 (232), 239/1, 239/2, 239/4 (239/3), 239/5 (239/3), 244, 245/1, 246/1 (246), 246/2 (246), 247, 248/1 (248), 248/2 (248), 249/1 (249), 249/2 (249), 25/1 (25), 25/2 (25), 250/1 (250), 250/2 (250), 250/3 (250), 251/12, 251/16 (251/13), 251/17 (251/13), 251/14, 251/15, 251/2, 251/18 (251/4), 251/19 (251/4), 251/7, 252/25 (252/11), 252/26 (252/11), 252/13, 252/27 (252/15), 252/28 (252/15), 252/16 (252/3), 252/17 (252/3), 252/18 (252/6), 252/19 (252/6), 252/20 (252/6), 252/21 (252/7), 252/22 (252/7), 252/23 (252/8), 252/24 (252/8), 253/7, 254/3, 254/4, 257/1 (257), 257/2 (257), 258/1, 258/2, 259, 26/3 (26/1), 26/4 (26/1), 26/5 (26/1), 260/1 (260), 260/2 (260), 268/12, 268/13, 268/9, 28/1 (28), 28/2 (28), 29, 30/1, 30/11, 30/22 (30/18), 30/24 (30/19), 30/20 (30/9), 30/21 (30/9), 32/1 (32), 32/2 (32), 33/4 (33/1), 33/5 (33/1), 33/6 (33/2), 33/7 (33/2), 33/8 (33/3), 33/9 (33/3), 34/1 (34), 35/1 (35), 39/1 (39), 40/7 (40/3), 40/8 (40/3), 61/7 (61/6), 61/8 (61/6), 62/4 (62/1), 62/5 (62/1), 63/10 (63/2), 63/9 (63/2), 63/11 (63/3), 63/12 (63/3), 63/6, 65/1 (65), 65/2 (65), 66/1 (66), 66/2 (66), 79/3 (79/1), 79/4 (79/1), 79/5 (79/2), 79/6 (79/2), 80/1, 80/2, 81/2, 82/1 (82), 82/2 (82), 82/3 (82), 83/1 (83), 83/2 (83), 84/1 (84), 84/2 (84), 85/29 (85/15), 85/30 (85/15), 85/31 (85/15), 85/32 (85/16), 85/33 (85/16), 85/17, 85/18, 85/19, 85/20, 85/21, 85/22 (85/4), 85/23 (85/4), 85/24 (85/4), 85/25 (85/6), 85/26 (85/6), 85/7, 85/34 (85/8), 85/35 (85/8), 85/27 (85/9), 85/28 (85/9), 86/1 (86), 86/2 (86), 896/4 (896/1), 896/6 (896/2), 896/8 (896/3), 897/1 (897), 897/2 (897), 897/3 (897), 921;
- obręb ewidencyjny 0006 obręb 6, działki ewidencyjne nr 1/1, 1/3 (1/2), 1/4 (1/2), 1000/22 (1000/10), 1000/23 (1000/10), 1000/24 (1000/12), 1000/25 (1000/12), 1000/13, 1000/15, 1000/26 (1000/18), 1000/27 (1000/18), 1000/20 (1000/7), 1000/21 (1000/7), 1001/1, 1001/2, 1005/5 (1005/3), 1005/6 (1005/3), 1005/7 (1005/4), 1005/8 (1005/4), 1006/8 (1006/4), 1006/10 (1006/5), 1006/12 (1006/6), 1007/7 (1007/1), 1007/8 (1007/1), 1009/3 (1009/1), 1009/4 (1009/1), 1009/5 (1009/2), 1009/6 (1009/2), 1010/10, 1010/11, 1010/18 (1010/15), 1010/19 (1010/15), 1010/20 (1010/15), 1010/4, 1010/5, 1010/16 (1010/6), 1010/17 (1010/6), 1010/7, 1011/13 (1011/10), 1011/14 (1011/10), 1011/11 (1011/3), 1011/12 (1011/3), 1011/7, 1011/8, 1012/1, 1012/2, 1012/3, 1013/1, 1013/2, 1014, 1015/1 (1015), 1015/2 (1015), 1016/1 (1016), 1016/2 (1016), 1017/1, 1029, 1052, 1057/1 (1057), 1057/2 (1057), 1058/1 (1058), 1058/2 (1058), 1059, 1073, 1074/1 (1074), 1074/2 (1074), 1075/1 (1075), 1075/2 (1075), 1076, 1077/2 (1077), 1077/1 (1077), 178, 179/12, 179/7, 180/5 (180/1), 180/6 (180/1), 180/2, 181/5, 182/30 (182/1), 182/31 (182/1), 182/13, 182/15, 182/32 (182/2), 182/33 (182/2), 182/34 (182/20), 182/36 (182/22), 182/38 (182/24), 182/39 (182/24), 182/40 (182/25), 182/41 (182/25), 182/42 (182/26), 182/43 (182/26), 182/44 (182/27), 182/45 (182/27), 182/46 (182/28), 182/47 (182/28), 182/29, 182/4, 183/1 (183), 183/2 (183), 184/3 (184/1), 184/4 (184/1), 188/1 (188), 188/2 (188), 2/5, 2/6, 3/20 (3/10), 3/21 (3/10), 32/2, 32/3, 33/1 (33), 33/2 (33), 34/16, 34/37 (34/17), 34/38 (34/17), 34/39 (34/21), 34/41 (34/22), 34/43 (34/23), 34/45 (34/24), 34/47 (34/25), 34/48 (34/25), 34/49 (34/25), 34/26, 34/50 (34/31), 34/51 (34/31), 34/52 (34/31), 34/33, 34/35 (34/6), 34/36 (34/6), 35/27 (35/13), 35/28 (35/13), 35/29 (35/14), 35/23, 35/31 (35/24), 35/33 (35/25), 35/34 (35/25), 35/35 (35/26), 35/36 (35/26), 36/5, 36/7, 36/10 (36/8), 36/9 (36/8), 4/1 (4), 4/2 (4), 495/1, 495/2, 495/3, 496, 497/1, 5/1, 504/5, 504/9, 505, 512/4 (512/1), 513, 514/10 (514/1), 514/12 (514/8), 514/14 (514/9), 515/3 (515/1), 515/4 (515/1), 515/5 (515/2), 515/6 (515/2), 515/7 (515/2), 516/6 (516/4), 516/8 (516/5), 517, 518/1 (518), 518/2 (518), 518/3 (518), 531, 56/7 (56/2), 56/8 (56/2), 56/10 (56/4), 56/11 (56/4), 56/9 (56/4), 56/12 (56/5), 56/13 (56/5), 56/14 (56/6), 56/15 (56/6), 57/16 (57/1), 57/17 (57/1), 58/3 (58/1), 58/4 (58/1), 58/5 (58/2), 58/6 (58/2), 58/7 (58/2), 58/8 (58/2), 59/1 (59), 59/2 (59), 59/3 (59), 6/4 (6/1), 6/5 (6/1), 60/5 (60/2), 60/6 (60/2), 60/7 (60/2), 60/3, 60/10 (60/4), 60/8 (60/4), 60/9 (60/4), 61/1, 61/2, 62, 697, 7/2, 7/6 (7/4), 7/7 (7/4), 7/8 (7/5), 7/9 (7/5), 700, 703/8, 704/3, 723/1 (723), 723/2 (723), 724/1 (724), 724/2 (724), 724/3 (724), 727/1 (727), 727/2 (727), 728, 729/3 (729/1), 729/4 (729/1), 729/2, 730/3 (730/1), 730/4 (730/1), 730/5 (730/1), 730/2, 731/3 (731/1), 731/4 (731/1), 731/5 (731/2), 731/6 (731/2), 732/3 (732/1), 732/4 (732/1), 732/2, 733/1 (733), 733/2 (733), 734/1, 737, 739/8 (739/2), 739/9 (739/2), 740/1, 741/5, 741/7, 741/8, 743/3, 743/4, 744/1 (744), 744/2 (744), 744/3 (744), 745/4 (745/1), 745/5 (745/1), 745/6 (745/2), 745/7 (745/2), 745/8 (745/2), 745/3, 746, 747, 748, 749/1 (749), 749/2 (749), 750, 764, 765/7 (765/1), 765/8 (765/1), 765/11 (765/2), 765/12 (765/2), 765/3, 765/10 (765/4), 765/9 (765/4), 766, 777, 779, 780, 781/7 (781/4), 781/6, 782/1, 782/5 (782/2), 782/6 (782/2), 783/5 (783/1), 783/6 (783/1), 783/7 (783/2), 783/8 (783/2), 783/9 (783/2), 784/1 (784), 784/2 (784), 784/3 (784), 784/4 (784), 785, 786/1, 786/3 (786/2), 786/4 (786/2), 788/6 (788/2), 788/7 (788/2), 788/3, 788/8 (788/4), 788/9 (788/4), 788/10 (788/5), 788/11 (788/5), 789/1, 789/2, 790, 791, 792/2, 792/6 (792/3), 792/7 (792/3), 792/4, 792/10 (792/5), 792/8 (792/5), 792/9 (792/5), 794/6 (794/5), 794/7 (794/5), 795/10 (795/2), 795/11 (795/2), 795/12 (795/3), 795/14 (795/4), 795/16 (795/5), 795/18 (795/6), 795/19 (795/6), 795/20 (795/7), 795/21 (795/7), 796, 797/10, 797/11, 797/12, 797/13, 797/14, 797/15, 797/16, 797/20 (797/17), 797/21 (797/17), 797/4, 797/5, 797/6, 797/7, 797/18 (797/8), 797/19 (797/8), 797/9, 798/2, 799/1, 799/2, 799/3, 8/2, 8/3, 810, 812/10, 812/11, 812/36 (812/13), 812/37 (812/13), 812/28 (812/15), 812/29 (812/15), 812/16, 812/17, 812/18, 812/19, 812/38 (812/20), 812/39 (812/20), 813, 814/3, 814/4, 814/7 (814/5), 814/8 (814/5), 814/6, 943/3 (943/1), 943/4 (943/1), 973/2, 997, 998, 999/6 (999/1), 999/7 (999/1), 999/8 (999/2), 999/9 (999/2), 999/10 (999/4), 999/11 (999/4), 999/5;
- obręb ewidencyjny 0007 obręb 7, działki ewidencyjne nr 330/1 (330), 330/2 (330), 332/1 (332), 332/2 (332), 333/1 (333), 333/2 (333), 334, 343/2, 366, 373/3, 373/7 (373/5), 373/8 (373/5), 374/3, 374/6 (374/4), 374/7 (374/4), 375, 376/23, 376/24, 376/29, 381, 383/1, 386, 387/2, 387/5 (387/3), 387/6 (387/3), 387/7 (387/4), 387/8 (387/4), 388/1 (388), 388/2 (388), 389/1, 389/3 (389/2), 389/4 (389/2), 390/5, 390/9 (390/6), 390/7, 390/11 (390/8), 390/12 (390/8), 390/13 (390/8), 391/5 (391/2), 391/6 (391/2), 391/7 (391/3), 391/8 (391/3), 392, 394/1 (394), 394/2 (394), 394/3 (394), 394/4 (394), 395/1 (395), 395/2 (395), 396/13 (396/11), 396/14 (396/11), 396/15 (396/12), 396/16 (396/12), 397/2, 397/3, 397/5 (397/4), 398/3 (398/1), 398/4 (398/1), 398/5 (398/2), 398/6 (398/2), 399/1 (399), 399/2 (399), 400, 401, 402, 403, 404, 405/1 (405), 405/2 (405), 406/1, 406/3 (406/2), 406/4 (406/2), 407, 416/13 (416/12), 416/14 (416/12), 981/3;
- miejscowość Mordarka, jednostka ewidencyjna 120707_2 Limanowa – gmina:
- obręb ewidencyjny 0011 Mordarka, działki ewidencyjne nr 1106/3, 1106/4, 1108/8, 1122/2, 1123, 1124/2, 1125, 1126, 1132/14 (1132/2), 1132/15 (1132/2), 1132/5, 1133/6 (1133/3), 1133/7 (1133/3), 1133/8 (1133/4), 1133/9 (1133/4), 1133/5, 1134/3 (1134/1), 1134/4 (1134/1), 1134/5 (1134/2), 1134/6 (1134/2), 1135/3, 1135/6 (1135/5), 1135/7 (1135/5), 1136/1 (1136), 1136/2 (1136), 1137/1 (1137), 1137/2 (1137), 1139, 1150/1 (1150), 1150/2 (1150), 1151/1 (1151), 1151/2 (1151), 1152/1 (1152), 1152/2 (1152), 1165/1 (1165), 1165/2 (1165), 1166, 1167/1 (1167), 1167/2 (1167), 1169, 1122/1 {1122}B.
A W nawiasach (…) podano numery działek przed podziałem na podstawie decyzji Wojewody Małopolskiego znak: WI‑IV.747.2.5.2024 z 04.07.2024 r. o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej.
B W nawiasach {…} podano numery działek przed podziałem na podstawie decyzji Wojewody Małopolskiego znak: WI-IV.747.2.1.2023 z 02.06.2023 r. o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej.
W związku z powyższym informuje się o:
- przystąpieniu do przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko dla wyżej wymienionego przedsięwzięcia, w związku z nałożeniem przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie, obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko, w ramach postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę,
- zapewnieniu możliwości udziału społeczeństwa w postępowaniu w sprawie ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko; w tym możliwości składania uwag i wniosków w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko.
Organem właściwym do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę jest Wojewoda Małopolski, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków. Organem właściwym do uzgodnienia środowiskowych warunków realizacji przedsięwzięcia jest Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków. Organami właściwymi do wydania opinii są: Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, ul. Prądnicka 76, 31-202 Kraków oraz Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 22, 10-109 Kraków.
Z dokumentacją sprawy można zapoznać się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, przy ul. Basztowej 22, w Wydziale Infrastruktury, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 12 39 21 666, 12 39 21 625, 12 39 21 639.
Informuje się, że Raport oddziaływania na środowisko wraz ze streszczeniem pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. C2 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+600 (km istn. 49+822) wraz z infrastrukturą techniczną wzdłuż linii kolejowej nr 104 od km proj. 44+866 (km istn. 45+900) do km proj. 48+940 (km istn. 50+170) jest dostępny na stronie www.bip.malopolska.pl/muw, w zakładce: Urząd Wojewódzki > Wydziały > Infrastruktury > Repozytorium plików > Ponowna ocena postępowanie znak: WI-II.7840.1.32.2024.EL.
Uwagi i wnioski w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko można składać:
- w formie pisemnej na adres do korespondencji: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, Wydział Infrastruktury, ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków,
- ustnie do protokołu,
- oraz za pomocą środków komunikacji elektronicznej – platformy ePUAP: /ag9300lhke/skrytka lub na adres email: wi@malopolska.uw.gov.pl, bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym
- w terminie od 12 sierpnia 2024 r. do 10 września 2024 r.
Uwagi i wnioski złożone po upływie wskazanego terminu pozostaną bez rozpatrzenia.
Organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Regionalny
Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie, ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków.
Niniejsze obwieszczenie zamieszcza się w prasie lokalnej, na tablicy
ogłoszeń urzędowych: w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie,
Urzędzie Miasta Limanowa, Urzędzie Gminy Limanowa w urzędowych
publikatorach teleinformatycznych – Biuletynie Informacji Publicznej
wyżej wymienionych urzędów oraz w miejscu planowanego przedsięwzięcia w
sposób zwyczajowo przyjęty (np. na tablicach ogłoszeń).
Pliki do pobrania
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)