Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego o wszczęciu postępowania - 18.12
OBWIESZCZENIE O WSZCZĘCIU POSTĘPOWANIA Na podstawie art. 9o ust. 6 i 6a ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (Dz.U.2025.1234) – dalej: utk oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2025.1234) – dalej: Kpa,
WOJEWODA MAŁOPOLSKI
zawiadamia się, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Budowa linii kabli LPN wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz przebudowa istniejącej sieci drenarskiej na odcinku od km 55+226 (km istn. 56+887) do km 55+392 (km istn. 57+119) realizowana w ramach inwestycji pn.: Budowa nowej podstacji trakcyjnej Pisarzowa realizowanej w ramach projektu pn.: „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Szczyrzyc - Tymbark / Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka - Nowy Sącz”" na odcinku od km 55+001 (km istn. 56+662) do km 55+410 (km istn. 57+137), na wniosek z 12 grudnia 2025 r. złożony przez pełnomocnika reprezentującego inwestora: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa).
Inwestycją objęte są niżej wymienione nieruchomości (lub ich części) położone w granicach terenu wskazanego we wniosku, zlokalizowane w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Limanowa, obr. 0009 Męcina: 654/5, 654/10, 654/11, 860/5, 874/2, 870/5.
Zgodnie z art. 49 Kpa – w przypadku zawiadomienia przez obwieszczenie - doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia, tj. ukazania się obwieszczenia o wszczęciu postępowania.
Zainteresowane strony lub ich pełnomocnicy, legitymujący się pełnomocnictwem sporządzonym zgodnie z art. 32 i 33 Kpa, mogą na każdym etapie postępowania, zapoznać się z materiałem dowodowym oraz dokumentacją przedłożoną przez 2 inwestora w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i w tym przedmiocie wnieść ewentualne uwagi lub zastrzeżenia, powołując się na znak sprawy: WI-IV.747.2.10.2025.
Pełne obwieszczenie dostępne w pliku poniżej.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Jubileusz 10-lecia Zespołu Regionalnego „Kijom Worci"
Wydarzenie to zgromadziło w Domu Weselnym „Sylwia” w Trzetrzewinie wielu gości, reprezentujących byłych członków zespołu, sympatyków, prze...
Czytaj więcejOpłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych-2026
Należność można uiścić na konto Urzędu - Bank Spółdzielczy w Limanowej: 40 8804 0000 0000 0000 0723 0053 z adnotacją, że jest to opłata za...
Czytaj więcejKonkurs na prowadzenie publicznego żłobka w miejscowości Stara Wieś
Zadanie obejmuje w szczególności: zapewnienie dzieciom opieki w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych w wymiarze do 10 godzin ...
Czytaj więcejKrajowy Trening Reagowania „Akademia OLiOC" na limanowskim rynku
Trening został zrealizowany we współpracy Gminy Limanowa, Miasta Limanowa oraz Powiatu Limanowskiego. Gminę Limanowa reprezentował Wójt Gminy Li...
Czytaj więcej






Komentarze (0)