Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego z dnia 18 marca 2025 r.
Stosownie do wymogów art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 572) oraz art.9ac ust. 1 ustawy z dnia 28 marca 2003 r. o transporcie kolejowym (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 697), WOJEWODA MAŁOPOLSKI zawiadamia o wydaniu 18 marca 2025 r. decyzji Nr 4/BK/2025 znak: WI-II.7840.1.49.2024.MT o zatwierdzeniu projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę inwestycji pn.: Budowa linii 110 kablowej zasilającej dla nowej Podstacji Trakcyjnej Limanowa realizowanej w ramach projektu pn.: „Budowa nowej linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc -Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz” na odcinku od km 55+320 (km istn. 57,05) do km 47+252,961 (km istn. 48,322) – ETAP NR 1. Dane nieruchomości (miejsce wykonywania robót budowlanych):
powiat limanowski, gmina Limanowa, miejscowość Męcina, identyfikator działki ewidencyjnej: 120707_2.0009.863/1, 120707_2.0009.653, 120707_2.0009.817/8, 120707_2.0009.871/3, 120707_2.0009.871/4, 120707_2.0009.654/10, 120707_2.0009.654/11, 120707_2.0009.654/14, 120707_2.0009.864/2, 120707_2.0009.654/13, 120707_2.0009.654/9, 120707_2.0009.654/8, 120707_2.0009.654/12, 120707_2.0009.654/1, 120707_2.0009.668, 120707_2.0009.667, 120707_2.0009.675, 120707_2.0009.644, 120707_2.0009.645/9, 120707_2.0009.643, 120707_2.0009.642, 120707_2.0009.641/3, 120707_2.0009.641/2, 120707_2.0009.641/5, 120707_2.0009.503/2, 120707_2.0009.636/2, 120707_2.0009.636/5, 120707_2.0009.636/4, 120707_2.0009.636/3, 120707_2.0009.633/1, 120707_2.0009.633/2, 120707_2.0009.635, 120707_2.0009.632, 120707_2.0009.630/6, 120707_2.0009.631/1, 120707_2.0009.606/6, 120707_2.0009.606/5,
powiat limanowski, gmina Limanowa miejscowość Pisarzowa, identyfikator działki ewidencyjnej: 120707_2.0014.2018, 120707_2.0014.823/1, 120707_2.0014.1415, 120707_2.0014.1414, 120707_2.0014.1413, 120707_2.0014.1410/9,120707_2.0014.1410/14, 120707_2.0014.1409, 120707_2.0014.1406, 120707_2.0014.957, 120707_2.0014.954/6, 120707_2.0014.711, 120707_2.0014.2014, 120707_2.0014.947/4, 120707_2.0014.1376, 120707_2.0014.1380, 120707_2.0014.1375/2, 120707_2.0014.1375/11, 120707_2.0014.1367, 120707_2.0014.1989, 120707_2.0014.1365, 120707_2.0014.1354/2, 120707_2.0014.1354/3, 120707_2.0014.1354/4, 120707_2.0014.1351, 120707_2.0014.1350, 120707_2.0014.1330, 120707_2.0014.1332, 120707_2.0014.1333, 120707_2.0014.1334, 120707_2.0014.1329, 120707_2.0014.1328, 120707_2.0014.1229, 120707_2.0014.1227/3, 120707_2.0014.861, 120707_2.0014.860/1, 120707_2.0014.857, 120707_2.0014.856/1, 120707_2.0014.854/2, 120707_2.0014.854/3, 120707_2.0014.853, 120707_2.0014.851, 120707_2.0014.852, 120707_2.0014.847, 120707_2.0014.846, 120707_2.0014.845/1, 120707_2.0014.842, 120707_2.0014.841, 120707_2.0014.840/7, 120707_2.0014.840/8, 120707_2.0014.827, 120707_2.0014.315/1, 120707_2.0014.790/1, 120707_2.0014.817, 120707_2.0014.816, 120707_2.0014.815, 120707_2.0014.814, 120707_2.0014.813, 120707_2.0014.812, 120707_2.0014.811, 120707_2.0014.810/3, 120707_2.0014.800, 120707_2.0014.799, 120707_2.0014.798, 120707_2.0014.797, 120707_2.0014.762/2, 120707_2.0014.764, 120707_2.0014.761/1, 120707_2.0014.760, 120707_2.0014.759/4, 120707_2.0014.93, 120707_2.0014.790/7, 120707_2.0014.790/8, 120707_2.0014.749/1, 120707_2.0014.748, 120707_2.0014.734, 120707_2.0014.747, 120707_2.0014.746, 120707_2.0014.745, 120707_2.0014.744/3, 120707_2.0014.989/12, 120707_2.0014.989/13, 120707_2.0014.988/6, 120707_2.0014.978, 120707_2.0014.977/2,
powiat limanowski, gmina Limanowa, miejscowość Mordarka, identyfikator działki ewidencyjnej: 120707_2.0011.1222, 120707_2.0011.1203/2, 120707_2.0011.947/2, 120707_2.0011.752, 120707_2.0011.948/1, 120707_2.0011.1203/4, 120707_2.0011.1220, 120707_2.0011.1219, 120707_2.0011.1211, 120707_2.0011.1209, 120707_2.0011.1210, 120707_2.0011.1207, 120707_2.0011.1205, 120707_2.0011.1204, 120707_2.0011.959, 120707_2.0011.984/2, 120707_2.0011.985, 120707_2.0011.984/3, 120707_2.0011.976, 120707_2.0011.695, 120707_2.0011.992, 120707_2.0011.349, 120707_2.0011.1127/5, 120707_2.0011.1081, 120707_2.0011.1077, 120707_2.0011.1082, 120707_2.0011.1084, 120707_2.0011.1085, 120707_2.0011.1086, 120707_2.0011.1087, 120707_2.0011.1088, 120707_2.0011.1074, 120707_2.0011.1091, 120707_2.0011.1117/19, 120707_2.0011.1123, 120707_2.0011.1188, 120707_2.0011.1118/1, 120707_2.0011.1187/4, 120707_2.0011.1187/6, 120707_2.0011.1119/11, 120707_2.0011.1119/13, 120707_2.0011.1122/2, 120707_2.0011.1167, 120707_2.0011.1151, 120707_2.0011.1132/5, 120707_2.0011.1132/6, 120707_2.0011.1132/13, 120707_2.0011.1132/12, 120707_2.0011.1132/2, 120707_2.0011.1132/4, 120707_2.0011.1125, 120707_2.0011.1128, 120707_2.0011.1126,
Zobacz również:powiat limanowski, gmina Limanowa Miasto, miejscowość Limanowa, identyfikator działki ewidencyjnej: 120701_1.0007.403, 120701_1.0007.402, 120701_1.0007.401, 120701_1.0007.400,
powiat limanowski, gmina Limanowa Miasto, miejscowość Limanowa, identyfikator działki ewidencyjnej: 120701_1.0006.1020/2, 120701_1.0006.1019/2, 120701_1.0006.1020/1, 120701_1.0006.1019/1, 120701_1.0006.973/2, 120701_1.0006.1014, 120701_1.0006.1013/2, 120701_1.0006.1013/1, 120701_1.0006.1011/6, 120701_1.0006.1011/9, 120701_1.0006.1011/10, 120701_1.0006.1010/15, 120701_1.0006.1010/14, 120701_1.0006.1010/13, 120701_1.0006.1010/12, 120701_1.0006.1010/8, 120701_1.0006.1009/1, 120701_1.0006.1007/1, 120701_1.0006.1006/6, 120701_1.0006.1006/5, 120701_1.0006.1006/4, 120701_1.0006.1005/4, 120701_1.0006.1006/7, 120701_1.0006.1003/2, 120701_1.0006.1004/1, 120701_1.0006.1004/6, 120701_1.0006.1003/10, 120701_1.0006.1003/9, 120701_1.0006.943/1, 120701_1.0006.943/1, 120701_1.0006.815/3, 120701_1.0006.815/1, 120701_1.0006.813, 120701_1.0006.812/13, 120701_1.0006.812/24, 120701_1.0006.812/25, 120701_1.0006.812/23, 120701_1.0006.812/22 (812/31, 812/30)
w nawiasie podano numery działek po podziale na podstawie decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, na wniosek złożony 15 października 2024 r. przez inwestora PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, działającego przez pełnomocnika Jerzego Kohuta oraz o wydaniu 18 marca 2025 r. postanowienia Nr 3/R/2025 znak: WI-II.7840.1.49.2024.MT o nadaniu rygoru natychmiastowej wykonalności nieostatecznej decyzji Wojewody Małopolskiego z 18 marca 2025 r., Nr 4/BK/2025, znak: WI-II.7840.1.49.2024.MT, na wniosek złożony 15 października 2024 r. przez inwestora PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa, działającego przez pełnomocnika Jerzego Kohuta. Od decyzji przysługuje odwołanie do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, ul. Krucza 38/42, 00-926 Warszawa, za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego, w terminie czternastu dni od dnia jej doręczenia. Na postanowienie służy zażalenie do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie, ul. Krucza 38/42, 00-926 Warszawa, za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego w terminie siedmiu dni od dnia jego doręczenia.
W trakcie biegu terminu do wniesienia odwołania lub wniesienia zażalenia strona może zrzec się prawa do wniesienia odwołania lub zażalenia wobec Wojewody Małopolskiego. Z dniem doręczenia Wojewodzie Małopolskiemu oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania lub zażalenia przez ostatnią ze stron postępowania, decyzja lub postanowienie staje się ostateczna i prawomocna. Zgodnie z art. 49 Kodeksu postępowania administracyjnego doręczenie uważa się za dokonane po upływie czternastu dni od dnia publicznego ogłoszenia tj. ukazania się niniejszego obwieszczenia. Zainteresowane strony lub ich pełnomocnicy legitymujący się pełnomocnictwem sporządzonym zgodnie z art. 32 i 33 Kodeksu postępowania administracyjnego, mogą zapoznać się z treścią ww. decyzji i postanowienia w Wydziale Infrastruktury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, ul. Basztowa 22, pokój 68 (od poniedziałku do piątku w godz. 900-1500), po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym – tel. 12 39 21 681.
Informuje się, że obwieszczenie Wojewody Małopolskiego podlega zamieszczeniu w: Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim – na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej; Urzędzie Gminy Limanowa – na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej, Urzędzie Miasta Limanowa – na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej oraz w prasie lokalnej.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)