Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza I przetarg pisemny nieograniczony na najem budynku kawiarni o powierzchni użytkowej 33,13 m2 zlokalizowanego na działce ewid. nr 57 obr 5 m. Limanowa, dla której Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę nr NS1L/00038482/4, z przeznaczeniem pod utworzenie i prowadzenie kawiarni, na okres 3 lat. Nieruchomość stanowi własność Miasta Limanowa położona jest przy ul. Kusocińskiego w Limanowej.
W budynku kawiarni o łącznej powierzchni użytkowej 33,13 m2 zlokalizowana jest sala kawiarni o powierzchni użytkowej 17,32 m2, bufet kawiarni o powierzchni użytkowej 8,56 m2 oraz pomieszczenia socjalne i wc dla personelu o łącznej powierzchni 7,25 m2. Budynek kawiarni w kształcie koła jest w znacznej części przeszklony. Obiekt jest wyposażony w klimatyzację posiada dostęp do energii elektrycznej, wody oraz kanalizacji. Rzut budynku stanowi załącznik do przedmiotowego ogłoszenia. Najemca zobowiązany będzie we własnym zakresie zagospodarować przestrzeń kawiarni oraz wyposażyć ją w niezbędny do funkcjonowania sprzęt a także uzyskać stosowne zezwolenia i pozwolenia niezbędne do prowadzenia działalności gastronomicznej w przedmiotowym budynku.
Ze względu na lokalizację kawiarni w obrębie ul. Kusocińskiego w Limanowej, która stanowi ciąg pieszy, oferent z którym zostanie podpisana umowa najmu przedmiotowego obiektu zobowiązany będzie uzyskać zgodę od zarządcy drogi na przejazd nią celem dostarczenia towaru do niej.
Nie rozpoczęcia przez Najemcę prowadzenia działalności gastronomicznej w terminie 2 miesięcy od dnia podpisania umowy najmu budynku kawiarni, może stanowić podstawę do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym.
Wynajmujący przewiduje możliwość obniżenia wylicytowanego czynszu najmu obiektu kawiarni za okres od listopada do marca do 50%.
Oprócz czynszu najemca zobowiązany będzie opłacać podatek od nieruchomości, opłatę za energię elektryczną, za wywóz śmieci, wodę i kanalizację.
Opłaty za pobór energii elektrycznej, wodę, ścieki, które Najemca ma obowiązek ponosić we własnym zakresie. Rozliczenie będzie następować na podstawie faktur wystawianych przez Urząd Miasta Limanowa.
Stawka czynszu będzie rewaloryzowana raz w roku w miesiącu styczniu o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w okresie pierwszych trzech kwartałów roku poprzedniego.
Czynsz płatny z góry do dnia 10 każdego miesiąca za który przypada należność.
Osoba zainteresowana najmem budynku kawiarni będzie mogła obejrzeć obiekt po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, w okresie od 14.04.2026 r. do 17.04.2026 r. w godzinach od 1000 do 1400.
Stawka wywoławcza czynszu najmu budynku kawiarni wynosi 1 230,00 zł brutto (kwota zawiera doliczony podatek Vat w wysokości ustawowej 23%).
Oferent zainteresowany najmem budynku kawiarni zobowiązany będzie do złożenia pisemnej oferty w zaklejonej kopercie na dzienniku podawczym Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II 9, do dnia 24 kwietnia 2026 roku do godziny 1200 z dopiskiem „Oferta na najem kawiarni przy ul. Kusocińskiego w Limanowej- Nie otwierać”.
Pisemna oferta powinna zawierać:
- nazwę oferenta i jego siedzibę,
- imię i nazwisko osoby lub osób upoważnionych do występowania w imieniu oferenta,
- datę sporządzenia oferty,
- proponowaną wysokość czynszu najmu budynku kawiarni nie niższa niż 1 230 zł brutto (kwota zawiera doliczony podatek Vat w wysokości ustawowej 23%),
- oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń;
- własnoręczny podpis oferenta,
- Dowód wpłaty wadium w wysokości 500,00 zł, Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w terminie do 22.04.2026 r. w taki sposób, aby w dniu 22 kwietnia 2026 roku wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
- Zaświadczenie o nie zaleganiu z opłatami na rzecz Urzędu Miasta Limanowa wystawione przez Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Limanowa.
Nie spełnienie któregoś z w/w warunków spowoduje odrzucenie oferty.
Otwarcie ofert przez komisję przetargową oraz wyłonienie oferta z którym zostanie podpisana umowa najmu budynku kawiarni nastąpi w dniu 24 kwietnia 2026 roku o godzinie 1400 w budynku Urzędu Miasta Limanowa pokój 305.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne. Osoby reprezentujące osoby fizyczne lub prawne powinny posiadać stosowne pełnomocnictwo udzielone na piśmie.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy najmu.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet opłaty miesięcznego czynszu najmu.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w terminie do trzech dni od dnia przetargu.
Termin spisania umowy najmu zostanie ustalony do 21 dnia od daty rozstrzygnięcia przetargu. Z projektem umowy najmu można zapoznać się w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego, Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Limanowa.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 18/506 58 53, 18/506 58 65.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.

Pliki do pobrania
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)