Ogłoszenie o przetargu
Burmistrz Miasta Limanowa ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki gruntowej oznaczonej w katastrze nieruchomości jako działka ewidencyjna nr 435/4 o powierzchni 0,0291 ha w obrębie ewidencyjnym nr 5 miasta Limanowa wchodzącej w skład nieruchomości objętej KW Nr NS1L/00030343/2 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych. Działka ew. nr 435/4 położona jest w obrębie ew. nr 5 w centrum Limanowej w odległości około 200 m na południe od Rynku ,w obrębie ronda przy skrzyżowaniu ulic Józefa Marka ,Ks. Łazarskiego i Grunwaldzkiej z mostem na potoku Starowiejskim.
Działka położona jest wzdłuż ulicy J. Marka naprzeciw budynku Sądu Rejonowego w Limanowej ,w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy handlowej (pawilony wolnostojące).
Działka jest niezabudowana ,stanowi teren porośnięty trawą, chwastami ,w części zachodniej znajduje się ława fundamentowa. W sąsiedztwie działki nr 435/4 przebiega pod powierzchnią gruntu kanał potoku Jabłonieckiego i nie ma możliwości stwierdzenia czy zewnętrzne budowle (umocnienia) tego kanału wchodzą na teren działki 435/4 co może mieć wpływ na sposób zabudowy nieruchomości.
W części centralnej w poprzek działki 435/4 przebiega miejska sieć kanalizacyjna oraz teletechniczna. Działka nr 435/4 zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Limanowa leży w terenach zwartej zabudowy usługowo mieszkaniowej ,położonych w strefie śródmiejskiej „Centrum”, w strefie ochrony konserwatorskiej .Ograniczeniem w możliwościach zabudowy jest istniejąca sieć uzbrojenia terenu ,co w przypadku zabudowy kubaturowej wymagać może jej przeniesienia na warunkach określonych przez zarządców poszczególnych sieci na wniosek inwestora.
Nieruchomość nie jest obciążona jak również nie jest przedmiotem zobowiązań.
Cena wywoławcza działki gruntowej przeznaczonej do sprzedaży wynosi 300 000,00 zł netto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100).
Przetarg odbędzie się w dniu 26 lipca 2012 r. o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II 9, sala nr 19.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) i wpływ na konto do dnia 20 lipca 2012 r.
Wpłata wadium upoważnia do brania udziału w przetargu na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości. Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Małżonkowie nabywający nieruchomość do majątku wspólnego -wspólnie uczestniczą w przetargu. W przypadku występowania jednego ze współmałżonków ,do uczestnictwa w przetargu wymagana jest zgoda drugiego małżonka potwierdzona notarialnie i podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Osoby prawne zobowiązane są przedłożyć wypis z właściwego rejestru sądowego
oraz pełnomocnictwa do reprezentowania w przetargu.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym ,że nie może ono wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu lub wpłaty na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa -Bank Spółdzielczy w Limanowej nr rachunku 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004
w taki sposób aby w dniu 20 lipca 2012 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po zamknięciu, odwołaniu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym- w terminie do 3 -dni od zamknięcia, odwołania ,unieważnienia lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.
Do wylicytowanej kwoty sprzedaży zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.
Cena działki ustalona w drodze licytacji powiększona o podatek VAT w wysokości 23% jest płatna jednorazowo w ten sposób aby środki finansowe znajdowały się na rachunku bankowym nr 28 8804 0000 0000 0023 3100 0002 Urzędu Miasta Limanowa w Banku Spółdzielczym w Limanowej najpóźniej jeden dzień przed terminem zawarcia aktu notarialnego przenoszącego własność.
Sprzedawca zobowiązuje się zawiadomić Nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona w przetargu jako Nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu Burmistrz Miasta Limanowa może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
Koszty umowy notarialnej oraz opłat sądowych ponosi Nabywca.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Więcej na stronie: www.miasto.limanowa.pl
Zobacz również:Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)