Program „Laboratoria Przyszłości” – miejskie szkoły zakupują sprzęt za ponad 580 tys. złotych
Szkoły Podstawowe z terenu miasta Limanowa w ramach inicjatywy edukacyjnej pn. „Laboratoria Przyszłości” dokonują zakupu nowoczesnego sprzętu który uatrakcyjni zajęcia szkolne oraz pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności manualne i techniczne, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Łączna wartość sprzętu który trafi do szkół to 586.800,00 zł, przy czym wysokość kwoty przydzielonej poszczególnym placówkom wynika z liczby uczniów danej szkoły.
W ramach Programu ”Laboratoria Przyszłości” miejskie szkoły otrzymały wsparcie finansowe w wysokości:
Szkoła Podstawowa Nr 1 – kwotę 148.800 zł
Szkoła Podstawowa Nr 2 – kwotę 133.500 zł
Zobacz również:Szkoła Podstawowa Nr 3 –kwotę 223.500 zł
Szkoła Podstawowa Nr 4 – kwotę 81.000 zł

Sprzęt w który doposażane są miejskie szkoły w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” to m.in.:
roboty do nauki programowania wraz z osprzętem i oprogramowaniem, mikrokontrolery wraz z robotem i osprzętem, stacje lutownicze wraz z osprzętem, profesjonalne zestawy fotograficzne wraz z osprzętem studyjnym takim jak oświetlenie studyjne, system rejestracji audio, statywami, gimbalami, nagłośnieniem, profesjonalne zestawy wideo do realizacji nagrań w jakości 4K wraz z akcesoriami, profesjonalne zestawy nagłośnienia, kamery przenośne cyfrowe wraz z akcesoriami, zestawy mikroskopów wraz z akcesoriami, elementy do przygotowania stanowiska do drukarki 3D, mikroskopy i preparaty biologiczne, zestawy: narzędzi elektryka, narzędzi sieciowych, narzędzi technicznych.
„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest wsparcie szkół podstawowych w zakupie wyposażenia pracowni przedmiotów z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Zakupione pomoce zostaną wykorzystane podczas lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych.
(na zdjęciach sprzęt zakupiony przez SP nr 1)
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)