Przetarg na dzierżawe terenu pod ogródek piwny w Parku Miejskim w Limanowej
Limanowa, dnia 16.06.2015 r.
Burmistrz Miasta Limanowa
Zobacz również:OGŁASZA
II przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę terenu niecki dużej fontanny o powierzchni około 300 m2 w Parku Miejskim w Limanowej zlokalizowanej na działce ewid. nr 10/1 w obrębie 7 m. Limanowa pod lokalizację w okresie od dnia uruchomienia ogródka gastronomicznego piwnego do 15 września 2015 r. ogródka gastronomicznego piwnego.
Pierwszy przetarg na dzierżawę terenu niecki dużej fontanny o powierzchni około 300 m2 w Parku Miejskim w Limanowej odbył się 28 maja 2015 roku w siedzibie tut. Urzędu i zakończył się wynikiem negatywnym, ponieważ oferent który wylicytował najwyższą stawkę dzierżawy w/w terenu wycofał się od podpisania umowy dzierżawy.
Cena wywoławcza miesięcznego czynszu dzierżawnego terenu przeznaczonego pod ogródek gastronomiczny wynosi brutto 150,00 zł. Kwota miesięcznego czynszu dzierżawnego zawiera podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że nie może wynosić mniej niż 10,00 zł brutto.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne które wpłacą wadium.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu na dzierżawę terenu pod ogródek gastronomiczny „piwny” jest wpłacenie wadium w wysokości 150,00 zł.
Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 29 czerwca 2015 roku wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta w Limanowej.
Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu będzie stanowić kaucję, która może być na wniosek dzierżawcy, zaliczona na poczet czynszu należnego za ostatni miesiąc działalności.
Wadium nie ulega zwrotowi w razie uchylenia się uczestnika który wygrał przetarg od zawarcia umowy dzierżawy. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w terminie trzech dni od dnia przetargu.
Osoba, która wygra przetarg zobowiązana jest do przedłożenia umowy zawartej z MZGKiM Sp. z o. o. na wywóz śmieci i zawarcie z Miastem Limanowa umowy dzierżawy w terminie 7 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu pod rygorem przepadku wadium, a także uzgodnienia zasad korzystania z szalet zlokalizowanych w muszli koncertowej, dostawy energii elektrycznej i wody.
Osoba, która przetarg wygra zobowiązana jest do urządzenia i prowadzenia ogródka gastronomicznego „piwnego” w okresie od dnia uruchomienia ogródka gastronomicznego „piwnego” do 15 września 2015 r. Fakt rozpoczęcia działalności na przedmiotowym terenie należy niezwłocznie zgłosić w siedzibie Urzędu Miasta w Limanowej ul. Jana Pawła II nr 9.
Czynsz dzierżawny płatny jest do ostatniego dnia kończącego dany miesiąc.
Wylicytowana kwota miesięcznego czynszu dzierżawnego nie obejmuje kosztów poboru energii elektrycznej, dostawy wody, wywozu śmieci oraz innych opłat związanych z prowadzoną działalnością.
Przetarg odbędzie się w dniu 2 lipca 2015 roku o godzinie 1000 w Sali nr 18 budynku Urzędu Miasta w Limanowej ul. Jana Pawła II nr 9.
Osoba, która wygra przetarg zobowiązana jest wcześniejszego uzgodnienia koncepcji ogródka gastronomicznego w Urzędzie Miasta Limanowa oraz uzyskania wszelkiego rodzaju zezwoleń związanych z prowadzeniem ogródka gastronomicznego. Dzierżawca będzie zobowiązany do wykonania we własnym zakresie schodów prowadzących do niecki dużej fontanny.
Działka 10/1 obr. 7 m. Limanowa znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, konieczne jest uzgodnienie lokalizacji ogródka oraz uzyskanie pozwolenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na tymczasowy ogródek gastronomiczny w oparciu o kompletną dokumentację (mapa z lokalizacją, projekt zagospodarowania, przedstawienie rodzaju i kolorystyki mebli, oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością w zależności od wnioskodawcy: umowa dzierżawy, opłata skarbowa za pozwolenie konserwatorskie).
Urządzenie ogródka wymaga zgłoszenia w Starostwie Powiatowym w Limanowej w Wydziale Budownictwa i Architektury w trybie przewidzianym ustawą prawo budowlane.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 18 3372 054 wew. 137
Burmistrz Miasta zastrzega sobie prawo odstąpienia od przetargu bez podania przyczyny.
Może Cię zaciekawić
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSzafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?
Szafy modułowe można dopasować do dostępnej przestrzeni Najważniejszą cechą systemów modułowych jest możliwość zestawiania ze sobą segme...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej






Komentarze (0)