Przetarg na najem miejsc handlowych na targowisku stałym Mój Rynek w Limanowej
Burmistrza Miasta Limanowa
ogłasza
II przetarg ustny nieograniczony na najem 21 miejsc handlowych o powierzchniach użytkowych od 4,86 do 10,76 m2, które są zlokalizowane na poziomie zerowym targowiska stałego „Mój Rynek”. Targowisko stałe „Mój Rynek” zlokalizowane jest przy skrzyżowaniu ul. Targowej i ul. Bulwary w Limanowej i położone jest na działce 459/54 obr. 5 m. Limanowa, objętej księgą wieczystą nr NS1L/00030579/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych. Umowy najmu zostaną zawarte na okres do 31 grudnia 2015 roku.
Pierwszy przetarg ustny nieograniczony odbył się 16 czerwca 2015 roku w Urzędzie Miasta Limanowa w wyniku, którego część miejsc handlowych znalazło najemców.
Targowisko stałe „Mój Rynek” w Limanowej będzie czynne w godzinach od 600 do 1700 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach od 600 do 1400 w soboty. W niedziele i święta obowiązuje zakaz handlu, z wyłączeniem tzw. niedziel i świąt handlowych, wyznaczonych przez administratora targowiska, na wniosek uprawnionych do prowadzenia handlu na targowisku. Targowisko wyposażone w punkty dostępu do wody oraz miejsca na składowanie odpadów.
Miejsca handlowe wykonane są z elementów drewnianych, każde miejsce handlowe posiada dostęp do energii elektrycznej. Miejsca handlowe o nr 5, 10, 16, 25 posiadają możliwość podłączenia trzeciej fazy tzw. siły.
Osoba która wygra przetarg zobowiązana będzie wykonać na własny koszt instalacje elektryczną w straganie, którego będzie najemcą. Instalację musi wykonać osoba posiadającą właściwe uprawnienia w uzgodnieniu z Wynajmującym.
Najemca zobowiązany będzie utrzymać czystość i porządek najmowanego przez niego miejsca handlowego oraz najbliższego otoczeniu. Wynajmujący nie zapewnia bezpłatnych miejsc parkingowych.
Miasto Limanowa dopuszcza możliwość najmu powierzchni magazynowej zlokalizowanej na poziomie -1 i -2 targowiska stałego Mój Rynek w Limanowej, które odbędzie się w osobnym postępowaniu przetargowym.
Rozładunek towaru będzie odbywał się w wyznaczonym do tego miejscu do którego wjazd jest bezpośrednio od ulicy Targowej w Limanowej. Czas na rozładunek towaru nie dłużej niż 15 min na jednego najemcę. Parkowanie dłuższe na miejscach przeznaczonych do rozładunku jest nieodpuszczalne.
Miejsca handlowe podzielone są na strefy sprzedaży:
- Sekcja sprzedaży produktów „rolno- spożywczych”- miody i przetwory miejsce handlowe numer 2,
- Sekcja sprzedaży artykułów pozostałych stoiska handlowe o numerach od 4 do 13 oraz stoiska handlowe nr 23, 25, 30.
- Sekcja sprzedaży produktów „rolno- spożywczych”- nabiał, pieczywo miejsca handlowe o numerach od 14 do 20,
Lokalizacja oraz numeracja miejsc handlowych została przedstawiona na załączniku graficznym do niniejszego ogłoszenia i stanowi jego integralną całość.
Zestawienie powierzchni miejsc handlowych:
- nr 2 o powierzchni 7,07 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 4 o powierzchni 7,02 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 5 o powierzchni 6,65 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 6 o powierzchni 6,74 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 7 o powierzchni 6,78 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 8 o powierzchni 6,61 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 9 o powierzchni 6,90 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 10 o powierzchni 6,94 m2 w kształcie zbliżonym do trapezu,
- nr 11 o powierzchni 6,77 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 12 o powierzchni 4,86 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 13 o powierzchni 6,67 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 14 o powierzchni 6,41 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 15 o powierzchni 6,88 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 16 o powierzchni 6,39 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 17 o powierzchni 6,90 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 18 o powierzchni 6,41 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 19 o powierzchni 6,90 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 20 o powierzchni 6,39 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 23 o powierzchni 6,33 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 25 o powierzchni 6,86 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
- nr 30 o powierzchni 6,47 m2 w kształcie zbliżonym do prostokąta,
Oprócz handlu na w/w stoiskach przewiduje się udostępnianie miejsc na handel warzywami i owocami na stoiskach otwartych w oparciu o opłatę targową.
Osoba, która jest zainteresowana handlem- sprzedażą artykułów spożywczych, musi uzgodnić warunki ich sprzedaży z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Limanowej oraz spełnić we własnym zakresie wymogi sanitarno- epitemiologiczne.
Osoba która wygra przetarg zobowiązana będzie stosować się do zasad określonych w regulaminie określającym zasady korzystania z targowiska stałego „Mój Rynek” w Limanowej stanowiącym załącznik do uchwały nr III.23.2014 Rady Miasta Limanowa z dnia 30 grudnia 2014 r. oraz bieżących ustaleń administratora targowiska. Treść regulaminu tworzy załącznik do niniejszego ogłoszenia.
W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej mogące uczestniczyć w obrocie towarem. Osoby reprezentujące osoby fizyczne lub prawne powinny posiadać stosowne pełnomocnictwa udzielone na piśmie. Brak pełnomocnictwa eliminuje reprezentanta z udziału w licytacji.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu na najem miejsc handlowych na targowisku stałym „Mój Rynek” jest wpłacenie wadium w wysokości 150,00 zł.
Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 5 października 2015 roku wadium znalazło się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa. Na dowodzie wpłaty- przelewu należy podać numer strefy, której wadium dotyczy.
Wpłata jednego wadium na daną sekcję upoważnia do wylicytowania tylko jednego stoiska handlowego w danej sekcji.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet opłaty miesięcznego czynszu najmu.
Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra od zawarcia umowy najmu.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone w terminie do trzech dni od dnia przetargu.
Przetarg będzie polegał na licytacji 1 m2 miesięcznej stawki brutto czynszu najmu miejsca handlowego. Stawka wywoławcza wynosi 24,60 zł brutto/m2/miesięcznie. Powyższa stawka zawiera podatek VAT w wysokości ustawowej 23%.
O wysokości postąpień decydują uczestnicy przetargu, z tym że nie może wynosić mniej niż 1,00 zł brutto.
Przetarg odbędzie się w dniu 8 października 2015 roku o godzinie 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ul. Jana Pawła II nr 9, sala nr 18.
Czynsz najmu płatny do 10 dnia każdego miesiąca.
Wylicytowana kwota miesięcznego czynszu najmu nie obejmuje kosztów poboru energii elektrycznej oraz innych opłat związanych z prowadzoną działalnością. Pobór energii elektrycznej będzie rozliczany na podstawie odczytów z podliczników, które są przypisane do każdego miejsca handlowego.
Umowy najmu zostaną zawarte w terminie do 14 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu. Umowa najmu zostanie zawarta na okres do 31 grudnia 2015 roku. Istnieje możliwość przedłużenia okresu trwania umowy do 31 grudnia 2016 roku, na wniosek najemcy, który będzie wywiązywał się z warunków umowy.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 18 3372-054 wew. 164, 165.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu w uzasadnionym przypadku.
Może Cię zaciekawić
Odeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejRzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
-
Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
- Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym



Komentarze (0)