Przetarg na sprzedaż 7 działek gruntowych niezabudowych
Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 177/2013
Burmistrza Miasta Limanowa z dnia 21 sierpnia 2013 r.
Zobacz również:
Ogłoszenie
Burmistrz Miasta Limanowa
ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż 7 działek gruntowych niezabudowych o nr ew. 779/26, 780/8, 782/9, 776/6, 779/27, 780/9, 782/10 stanowiących własność Miasta Limanowa, położonych w Limanowej w obrębie ew. nr 5 na osiedlu Działy objętych księgami wieczystymi nr NS1L/00002644/7, NS1L/00041917/7, NS1L/00010124/5 prowadzonymi przez Sąd Rejonowy w Limanowej Wydział V Ksiąg Wieczystych.
Działki sprzedawane są w kompleksach dzięki czemu tworzą działki budowlane:
Kompleks I działki nr 779/26, 780/8, 782/9 o łącznej powierzchni 0,0453 ha, położony jest przy ul. Kochanowskiego w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu, kanalizacji i sieci energetyczne. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Kompleks I znajduje się w terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe z dopuszczeniem usług towarzyszących (nieuciążliwych)- MN/U.
Kompleks II działki nr 776/6, 779/27, 780/9, 782/10 łączna powierzchnia 0,0573 ha, położony jest przy ul. Kochanowskiego w Limanowej posiada możliwość podłączenia do wody, gazu, kanalizacji i sieci energetycznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Kompleks II znajduje się w terenach przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe z dopuszczeniem usług towarzyszących (nieuciążliwych)- MN/U.
Działki będące przedmiotem przetargu są wolne od obciążeń i zobowiązań.
Ceny wywoławcze poszczególnych działek wynoszą:
-
Kompleks I- działki nr 779/26 (pow. 0,0203 ha), 780/8 (pow. 0,0185 ha), 782/9 (pow. 0,0065 ha) łączna powierzchnia 0,0453 ha- cena 60 000,00 zł,
-
Kompleks II- działki nr 776/6 (pow. 0,0011 ha), 779/27 (pow. 0,0307 ha), 780/9 (pow. 0,0190 ha), 782/10 (pow. 0,0065 ha) łączna powierzchnia 0,0573 ha- cena 85 000,00 zł,
Do ceny wywoławczej w/w działek zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.
Przetarg odbędzie się w dniu 3 października 2013 roku o godz. 1000 w budynku Urzędu Miasta Limanowa przy ulicy Jana Pawła II 9, sala nr 18.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 4500,00 zł w terminie do dnia 30 września 2013 roku.
Wpłata wadium w wysokości 4500,00 zł upoważnia do brania udziału w przetargu jednej działki. Na dowodzie wpłaty– przelewu należy podać numer Kompleksu, której wadium dotyczy.
Dowód wniesienia wadium przez uczestnika przetargu podlega przedłożeniu komisji przetargowej przed otwarciem przetargu.
Małżonkowie nabywający nieruchomość do majątku wspólnego wspólnie uczestniczą w przetargu. W przypadku występowania jednego z małżonków do uczestnictwa w przetargu wymagana jest zgoda drugiego małżonka.
Osoby prawne zobowiązane są przedłożyć wypis z właściwego rejestru sądowego oraz pełnomocnictwa do reprezentowania.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu z tym, że nie może wynosić mniej niż 1% netto ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek.
Wadium należy wpłacać w formie przelewu na rachunek bankowy Urzędu Miasta Limanowa Bank Spółdzielczy w Limanowej nr rachunku 71 8804 0000 0000 0023 3100 0004, w taki sposób aby w dniu 30 września 2013 roku wadium znajdowało się na rachunku bankowym Urzędu Miasta Limanowa.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygra zaliczone zostanie na poczet ceny nabycia nieruchomości.
Pozostałym uczestnikom przetargu wadium wpłacone w formie przelewu zostanie zwrócone na konto wpłacającego w terminie najpóźniej do trzech dni po odwołaniu, zamknięciu, unieważnieniu lub zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym.
Cena działki ustalona w drodze licytacji jest płatna jednorazowo w ten sposób by środki finansowe znajdowały się na rachunku bankowym Miasta Limanowa najpóźniej jeden dzień przed zawarciem aktu notarialnego przenoszącego własność.
Sprzedawca zobowiązuje się zawiadomić nabywcę nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia umowy sprzedaży najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu.
Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu, Burmistrz Miasta Limanowa może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Koszty umowy notarialnej oraz opłat sądowych ponosi Nabywca.
Bliższe informacje można uzyskać w godzinach pracy Urzędu Miasta Limanowa w Wydziale Zagospodarowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska przy ul. Jana Pawła II 9 w Limanowej lub telefonicznie pod nr (018) 3372- 054.
Burmistrz Miasta Limanowa zastrzega obie prawo odwołania przetargu w uzasadnionych przypadkach.
Może Cię zaciekawić
12 osób zgłosiło kandydatury w wyborach prezydenta Krakowa
Krzysztof Dyl, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Krakowie poinformował dziennikarzy, że w czwartek o godz. 16 zakończyło się przyjmow...
Czytaj więcejOdeszli w ostatnich dniach...
2 września 2026 r. śp. Zofia Zapała, 78 lat (Olszówka) Msza święta żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. ...
Czytaj więcejDrastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
W okresie od początku stycznia do początku września na małopolskich drogach doszło do 211 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku 194 ...
Czytaj więcejMotocyklista trafił do szpitala
Dzisiaj (3 września) kwadrans po godzinie 15:00 służby zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym w miejscowości Laskowa. Jak udało nam się usta...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
12 osób zgłosiło kandydatury w wyborach prezydenta Krakowa
-
Odeszli w ostatnich dniach...
-
Drastyczny wzrost śmiertelnych wypadków. Trudny sezon dla motocyklistów
- Motocyklista trafił do szpitala
- Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania



Komentarze (0)