Zakupiono sprzęt ratowniczy za ponad 80 tys. zł, podjęto 129 interwencji – druhowie z OSP Limanowa podsumowali 2021 rok
Miniony 2021 rok dla druhów z OSP Limanowa był czasem nie tylko intensywnej pracy operacyjnej, ale również okresem pozytywnych zmian w wyposażeniu sprzętowym. Do jednostki udało się zakupić nowy sprzęt ratowniczy i pomocniczy o łącznej wartości 83.300 zł, przy dofinansowaniu ze środków zewnętrznych w kwocie 51.550 zł .
Do jednostki zakupiono:
– 16 szt. hełmów strażackich wraz dedykowanymi latarkami czołowymi
– 10 szt. ubrania specjalnego 2-częściowego
Zobacz również:– zestaw przemysłowy pralki i suszarki do konserwacji ubrań specjalnych
– detektor wielogazowy
– lance mgłową do gaszenia pożarów sadzy kominowej
– 4 szt. radiotelefonów nasobnych
– 2 szt. latarek kątowych
– system selektywnego powiadamiania wraz anteną zewnętrzną
Druhny oraz druhowie dokonali także własnoręcznego remontu kilku pomieszczeń w remizie, pozyskując materiały budowlane od sponsora.

W 2021 jednostka OSP Limanowa była alarmowana 129 razy. Druhny i druhowie działali przy: 14 pożarach, 67 miejscowych zagrożeniach, 2 alarmach fałszywych oraz 46 razy uczestniczyli w akcji zabezpieczenia terenu.
Liczby te oczywiście nie uwzględniają godzin poświęconych wolontaryjnie na szkolenia, czy utrzymanie sprzętu ratowniczego oraz szeroko zakrojonej działalności społecznej:
– zorganizowania dwóch akcji krwiodawstwa w remizie
– wsparcia miejskich wydarzeń poprzez prelekcje oraz organizację pokazu sprzętu ratowniczego dla dzieci i dorosłych, na festynach, podczas Dnia Dziecka
– udziału w uroczystościach państwowych i kościelnych
– pomocy w organizacji ruchu podczas uroczystości i wydarzeń miejskich
Druhowie OSP Limanowa składają podziękowania wszystkim sponsorom oraz darczyńcom, którzy wspierają działalność jednostki.

(Fot. OSP Limanowa, TV28)
Może Cię zaciekawić
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
W czwartkowym komunikacie prok. Adamiak przypomniała, że śledztwo zostało wszczęte 21 kwietnia br. w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu pope...
Czytaj więcejPraktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
Od piątku do niedzieli (4-6 września) na terenie Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej realizowany będzie program szkole...
Czytaj więcejAmbasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
Wewiór zaznaczył, że strona polska przekaże „nasz zdecydowany sprzeciw wobec eskalacji agresywnych działań Rosji”. Jak podkreślił, wezwani...
Czytaj więcejDobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
Dobry sklep z grillami nie zaczyna od ceny Rzetelny sprzedawca najpierw poznaje sposób korzystania z urządzenia. Pyta, czy urządzenie stanie na ba...
Czytaj więcejSport
Rzuty karne rozstrzygnęły finał Pucharu Polski a szczeblu LPPN
Spotkanie zostało rozegrane w Tymbarku. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. Zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych, w które ...
Czytaj więcejKonsultacja i mecz eliminacyjny: MZPN ogłosił powoałania
Zgrupowanie odbędzie się w dniach 7–9 września 2026 roku w Niedomicach i będzie połączone z meczem eliminacyjnym z reprezentacją Podkarpac...
Czytaj więcejPowrót do składu Białej Gwiazdy. Odra wyrzuciła Wisłę Kraków za burtę pucharów.
Młody obrońca nadal czeka na debiut w Ekstraklasie. Szansę gry otrzymał jednak we wczorajszym meczu Pucharu Polski. Wisła Kraków prowadziła ...
Czytaj więcejPuszcza odjechała Limanovii
Limanovia dwukrotnie odrabiała straty. Bramki dla zespołu z Limanowej zdobyli Włodarczyk w 23 minucie oraz Bednarczyk w 51 minucie. Po tym traf...
Czytaj więcejPozostałe
Nowy rok szkolny 2026/2027 rozpoczęty w miejskich szkołach
W miejskich placówkach oświatowych odbyły się uroczyste akademie inaugurujące nowy rok szkolny. Była to okazja do powitania uczniów, nauczy...
Czytaj więcejWyciąg z ogłoszenia o przetargu
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości został przeprowadzony w dniu 29 stycznia 2026 roku i zakończył się wynik...
Czytaj więcejSukces młodego limanowianina! Jakub Bugański z brązowym medalem European Kids Athletics Games 2026
W dniach 27–30 sierpnia w Brnie odbyła się 21. edycja European Kids Athletics Games (EKAG) – prestiżowej międzynarodowej imprezy lekkoatletycz...
Czytaj więcejŻyczenia dla uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2026/2027
Początek roku szkolnego to szczególny moment – czas nowych wyzwań, planów i możliwości. Dla uczniów to kolejny etap zdobywania wiedzy, ro...
Czytaj więcej-
Rzeczniczka PG: prokuratura chce przesłuchać prezydenta jako świadka ws. niedopuszczenia sędziów TK do orzekania
-
Praktyka w terenie. Medycy będą się szkolić w Beskidzie Wyspowym
-
Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ
- Dobry sklep z grillami - po czym rozpoznać miejsce z fachowym doradztwem?
- Szafy modułowe czy tradycyjne - czym różnią się te rozwiązania?



Komentarze (0)