20°   dziś 23°   jutro
Poniedziałek, 22 czerwca Paulina, Tomasz, Flawiusz, Jan, Sabina

Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko

Opublikowano  Zaktualizowano 
0 563

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wydał decyzję o pozwoleniu na budowę dla kolejnego fragmentu linii kolejowej Podłęże – Piekiełko. Dokumentowi nadano rygor natychmiastowej wykonalności, co umożliwia rozpoczęcie prac nad nowym, ponad 17-kilometrowym odcinkiem torów.

Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar w piątek (19 czerwca) podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę fragmentu nowego odcinka linii kolejowej w ramach projektu Podłęże – Piekiełko. Wydany dokument zyskał rygor natychmiastowej wykonalności. 

Projekt zakłada budowę nowej linii kolejowej nr 622 na odcinku od Podłęża w gminie Niepołomice do Gdowa. Będzie to całkowicie nowy, dwutorowy i zelektryfikowany odcinek o łącznej długości 17,5 kilometra. Trasa ma brać swój początek w Podłężu na nowo utworzonym posterunku odgałęźnym.

Kolejnym elementem przewidzianym w dokumentacji jest budowa nowej łącznicy kolejowej nr 627 na tak zwanym odcinku J. Zaplanowano tam powstanie jednotorowego odcinka o długości niespełna 2 kilometrów. Łącznica na trasie Podłęże – Podłęże Balachówka ma umożliwić kierowanie pociągów oraz zjazd z głównych szlaków na nową trasę bez konieczności wykonywania manewrów.

Zobacz również:

Inwestycja wiąże się także z przebudową istniejącej już infrastruktury. Linia nr 91 relacji Kraków Główny – Medyka zostanie przebudowana na odcinku 800 metrów, natomiast dostosowanie systemów sterowania ruchem i zasilania obejmie blisko 6 kilometrów. Z kolei istniejąca linia nr 95 na odcinku Kraków Mydlniki – Podłęże zostanie rozebrana. W jej miejsce w rejonie Podłęża powstaną na nowo fragmenty torów numer 1 i 2, a modernizacja towarzyszącej infrastruktury obejmie obszar około 4 kilometrów.

W ramach robót inżynieryjnych zaplanowano budowę tunelu T11. Obiekt będzie składał się z dwóch naw – wschodniej oraz zachodniej – o długości około 900 metrów każda. Dokumentacja projektowa przewiduje również wzniesienie 13 mostów kolejowych, 5 mostów drogowych, 12 wiaduktów kolejowych, 5 wiaduktów drogowych, a także wykonanie 2 przejść pod torami.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze komentarzy pod tym artykułem - bądź pierwszy
Zgłoszenie komentarza
Komentarz który zgłaszasz:
"Wojewoda wydał pozwolenie dla odcinka linii Podłęże – Piekiełko"
Komentarz który zgłaszasz:
Adres
Pole nie możę być puste
Powód zgłoszenia
Pole nie możę być puste
Anuluj
Dodaj odpowiedź do komentarza:
Anuluj

Może Cię zaciekawić

Sport

Pozostałe

Twój news: przyślij do nas zdjęcia lub film na kontakt@limanowa.in